УКР
УКР

Якщо роботодавець заборгував вам зарплату: поради юриста

0 - 0 Коментувати

З початку року українцям не виплатили майже 2 мільярди гривень. І це тільки тим, хто отримує білу зарплату. Найбільша заборгованість у Донецькій області – майже 400 мільйонів, найменше проблем з виплатою заробітної плати в Закарпатській – там людям повинні близько 4 мільйонів.

Керуючий партнер юридичної компанії Ігор Грищенко зазначає, що якщо виникає затримка зарплати більше, ніж на місяць, у особи є право звернутися до відповідних органів для захисту своїх порушених прав.

“Якщо зарплату не виплачують, у працівників державних підприємств є можливість звернутися до профспілок, які можуть стати на захист цих прав, а також – до правоохоронних органів, прокуратури і суду. Якщо зарплата нарахована і не виплачена, є спеціальне наказне провадження, яке дозволяє дуже швидко і ефективно захистити ці права”, – розповідає юрист.

Ситуація з приватними компаніями дещо складніша. Багато чого залежить від того, офіційно чи не офіційно працевлаштована людина. Якщо офіційно – то можна звертатися зі скаргами до тих самих органів, що і працівники держпідприємств. Втім, навіть якщо трудовий договір не укладено в письмовій формі, фактично він вважається укладеним після допуску людини до роботи.

“Якщо особа в суді доведе, що вона працювала в даній компанії і представить певні результати своєї роботи, або є свідки, які можуть це довести, суд може стати на сторону цієї особи, змусити роботодавця виплатити заборговані кошти й притягнути його до відповідальності”, – наголошує Ігор Грищенко.

За словами юриста, української законодавчої бази достатньо для того, щоб працівник міг захистити свої права. За невиконання певних зобов’язань для роботодавця передбачена дуже велика відповідальність.

Тому можна говорити про те, що законодавство – на боці працівника.

Повний випуск програми дивіться тут:

Читайте ще: Нові тарифи проти нових субсидій: хто переможе?

03.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору