УКР
УКР

Як виховати вдячного чоловіка, – поради психолога

0 - 0 Коментувати

Цілими днями перу, готую, прибираю, а від чоловіка – жодної подяки. Чому він сприймає все, як належне? З такою скаргою звертаються до психологів тисячі жінок.

Як навчити чоловіка бути вдячним? Психолог Галина Кот відповіла на це питання у студії “Ранку у Великому Місті”. Вона зауважує: проблема є більш глибокою, ніж просто чоловіча невдячність.

“Якщо жінка кохає чоловіка, якщо їхні стосунки ще достатньої “свіжі”, то жінка не чекає на вдячність. Вона прибирає, готує, пере, прасує сорочки з любов’ю, і сама отримує від цього задоволення. А от якщо жінці вже недостатньо проявів кохання свого чоловіка, і якщо вона чекає, що він буде дякувати за те, що вона робить, – це значить, що у кохання сіли батарейки”, – впевнена психолог.

Втім, якщо чоловік весь час прискіпується до своєї “другої половинки”, проблему потрібно вирішувати. Найперше, що варто зробити – розібратися з мотивами такої поведінки. Одна з можливих причин – це соціальні стереотипи.

«Вважається, що чоловік  це здобувач, а жінка – домогосподарка. Згідно з опитуваннями, 61% чоловіків вважає, що жінка перш за все повинна бути доброю хазяйкою. Але якщо чоловік бачить свою дружину тільки на кухні, скоріше за все він просто  не знає, що робити з нею в спальні», – каже Галина Кот.

Друга причина є не менш важливою, впевнена психолог. За її словами, у нашому суспільстві дуже багато неповних сімей, де хлопчиків виховують самі жінки. Занадто турботлива поведінка мам, бабусь, нянь виховує чоловіка звиклим до цілковитого комфорту. І тоді він хоче, щоб і дружина піклувалася над ним так само, як мама.

“Якщо жінка хочуть змінити поведінку свого чоловіка, їй потрібно в першу чергу змінити свої дії. І найперше, що вона має зробити – самій бути вдячною – і діям, і свекрові, і перехожим на вулиці. Крім того, жінка повинна чітко визначитися, якої поведінки вона очікує від чоловіка. Адже представники сильної статі натяків не розуміють, їм потрібні чіткі й конкретні рекомендації”, – вважає психолог.

Крім того, якщо жінка хоче побачити в чоловікові ту чи іншу поведінку, вона повинна вже зараз поводитися так, ніби він вже виявляє ці риси. Так би мовити, культивувати в чоловіку вдячну людину.

З цією метою можна використовувати… власних дітей.

“Варто запропонувати чоловікові: любий, давай з нашого сина (або дочки) виховувати ввічливу, культурну людину , давай будемо йому в цьому прикладом”, – радить Галина Кот.

І найголовніше: якщо чоловік хоча б зрідка каже жінці слова подяки, вона повинна дуже активно виражати свою радість з цього приводу. Адже таку поведінку обов’язково треба заохочувати.

Повний випуск програми дивіться тут

25.02.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору