Як відрізнити псевдомінування від реальної загрози
Дзвінки про мінування в Україні не припиняються від початку війни. Вибухівку не знаходять, утім такі повідомлення викликають паніку в громадян і зупиняють роботу підприємств. Хто і навіщо намагається дестабілізуват и життя українців?
Минулого року в Києві зафіксовано понад 300 повідомлень про мінування. Телефонні терористи заявляли правоохоронцям про закладення вибухівки у школах, кав`ярнях, торгових центрах, адміністративних будівлях, метро та на вокзалах. За останні три роки Київський метрополітен “мінували” близько 130 разів!
Експерти нагадують – тактику псевдо-мінування метрополітену використовуав режим Януковича наприкінці 2013 року, аби запобігти виходу людей на Майдан. Нині ж – мотиви таких мінерів можуть бути різні. Від звичайного хуліганства до бажання нанести реальну шкоду державі. Після повідомлення про вибухівку у будь-якому будинку, правоохоронці зобов’язані приїхати на місце події з кінологами та вибухотехніками, аби здійснити перевірку. На цей час з будівлі мають бути евакуйовані усі громадяни та припинена будь-яка діяльність, окрім правоохоронної.
«Жодна людина не має права спрогнозувати й сказати, що це хибне, навіть якщо це дитячий голос, або людина знаходиться в нетверезому стані. На жаль, запускається достатньо великий механізм, у нас є спеціальні підрозділи у складі Нацполіції, певні заходи планує і ДСНС, тобто в це втягується велика купа людей», – каже президент «Асоціації професіоналів безпеки» Сергій Шабовта.
Експерти вкзаують – запобігти псевдо-мінування з закордону, на жаль, неможливо. Тому і правоохоронцям, і пересічним громадянам треба не втрачати пильність. Адже за черговим дзвінком може критися не розіграш і не фейк від ФСБ, а реальна загроза.