Як вберегтися від злочинців у соцмережах

У наш час майже у кожного з нас є сторінки у соцмережах. Публікуючи там фото, розміщуючи інформацію і ділячись своїми планами, ми навіть не підозрюємо, яку небезпеку на себе накликаємо. Чим же соцмережі небезпечні для кожного з нас зараз?

Що з нами можуть зробити мисливці у соцмережах? Шантажувати і обібрати до нитки. Як? Зловмисники зламують сторінки, дістають пікантні фото чи закриту інформацію з персональних повідомлень і починають шантажувати, мовляв, якщо не заплатите – це побачать усі.

А ще хакери можуть блокувати доступ до наших же сторінок. Одного з таких нещодавно впіймали у Києві. Він блокував сторінки користувачів, а за відновлення доступу вимагав 10 000 гривень. Раптом таке станеться з вами, у жодному разі не платіть комп’ютерному шахраю і не ведіть з ним перемовин. Зверніться у кіберполіцію.

Написали у соцмережах, що їдете на свята відпочивати до Туреччини? Все! Ви самі себе здали злочинцям. Будьте готові, що поки ви будете засмагати і купатися в морі, вашу квартиру обчистять злодії.

Найстрашніше, що, аби стати жертвою злочинців у мережі, достатньо просто там зареєструватися і вказати інформацію про себе. Зловмисник легко скористається цими даними. Елементарно у тій же соцмережі напише вашим батькам чи іншим родичам, представиться другом чи поліцейським і вимагатиме грошей, аби нібито вас визволити з якоїсь біди. А ще хакер може використати ваш аккаунт. Вам ніколи не приходило повідомлення від друга «Скинь грошей на картку. Позич, а я завтра віддам»? Насправді ж це не він.

Тому, аби захистити свою сторінку, не використовуйте примітивний пароль. І регулярно його змінюйте. Принаймні раз на місяць. Вказуйте справжні ім’я та прізвище, адже пред’явлення документів у технічну службу допоможе вам відновити доступ до сторінки.

Якщо не хочете, аби вас обікрали, у жодному разі не хваліться у соцмережах своїми придбаннями. Не повідомляйте, коли і куди їдете. А ще ви врятуєте свою репутацію і збережете нерви, якщо не вестимете через соцмережі таємні перемовини та не відправлятимете свої інтимні фото через приватні повідомлення.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Цифровий скандал: у Facebook стався масштабний витік персональних даних користувачів

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ