Як російські спецслужби вбивають «зрадників» за кордоном

Спецслужби Великої Британії встановили, що колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька були отруєні речовиною, створеною в російський лабораторії, повідомляє The Times. Ще кілька днів тому повідомляли, що слідчі не знають походження отрути. Проте зараз сумнівів нема. Справа Скрипаля – далеко не перший замах на росіян, які погодилися співпрацювати із Заходом проти російського режиму.

«Що стосується зрадників – то вони самі загнуться, запевняю вас», – стверджував Володимир Путін.

Загнуться, а якщо ні, то ми допоможемо. Саме таким чином діють російські спецслужби проти співвітчизників, які співпрацюють із країнами Заходу та критикують Кремль. До практики застосування терору до небезпечних емігрантів Росія повернулася після приходу до влади Володимира Путіна. Зрадники, перебіжчики – так їх називають у Росії й показово, зухвало карають.

Радіоактивні речовини, нервово-паралітичний газ, убивства в центрі міста чи забиття до смерті – Кремль не цурається будь-яких дій. Отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії – далеко не перший такий випадок. У жовтні 2006 року в Лондоні вбили колишнього офіцера російського ФСБ Олександра Литвиненка. Його отруїли радіоактивним полонієм-210. Британський суд встановив, що вбивці Литвиненка – його колишні колеги Андрій Луговий та Дмитро Ковтун – діяли за особистою вказівкою Путіна. Литвиненко, переїхавши до Лондона, співпрацював із британською розвідкою та багато критикував очільника Кремля. Зокрема, він стверджував, що заради підняття рейтингу Путіна ФСБ підривало житлові будинки в Росії на початку 2000-х, хоча російська влада звинуватила в цьому чеченських бойовиків. Росія всі звинувачення у смерті Литвиненка відкидає, а Луговий невдовзі після вбивства став депутатом Державної Думи Росії та отримав від Путіна медаль за службу Батьківщині. Він навіть веде на російському телебаченні передачу під назвою «Зрадники». Вдова Литвиненка Марина попереджала – будуть нові розправи.

І вбивства не забарилися. Згодом у Британії вбили Олександра Перепелічного – інформатора європейського слідства у справі Магнітського. Вважається, що його отруїли. За версією американської розвідки, сліди також ведуть до Кремля. При загадкових обставинах у Британії помер і близький до Литвиненка російський олігарх Борис Березовський, який спочатку був союзником, а потім запеклим опонентом Путіна. У листопаді 2015 року вже у столиці США Вашингтоні помер Михайло Лесін – колишній російський міністр та радник Путіна. Експертиза показала – Лесін помер від удару тупим предметом по голові. Повідомлялося, що він начебто міг декілька разів впасти у своєму готельному номері. Однак, за останньою інформацією ЗМІ, у ФБР вважають – Лесіна забили до смерті співробітники російських спецслужб. Як дізналися журналісти, у Вашингтоні Лесін збирався стати інформатором ФБР, а вбили його напередодні зустрічі з представниками американського Мін’юсту. Лесін точно знав багато секретів Путіна.

Нарешті майже рік тому у центрі Києва розстріляли колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова, який переїхав до України та свідчив у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича. Сам Вороненков до вбивства заявляв, що його переслідує ФСБ. А українські правоохоронці встановили, що замовники вбивства російського депутата діяли за наказом російських спецслужб.

Кремль усіляко намагається продемонструвати, що вони дістануть усіх. Натомість офіційно Москва спростовує свою причетність до будь-яких смертей. Мовляв, це просте співпадіння. Якщо і після справи Скрипаля реакція Заходу на дії російських спецслужб не буде жорсткою та змістовною, будуть нові вбивства.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Отруєння Скрипаля: Путін залякує Захід чи росіян?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ