Як позбутися залежності від солодкого: поради дієтолога

Вони піднімають настрій, заспокоюють та просто тішать. Солодощі – це наша слабкість та спокуса. Але ці смаколики можуть стати наркотиком для нашого організму.

Спочатку одна цукерка до чаю, а потім всі  кишені набиті солодким. Згодом звичка перетворюється у справжню залежність. А далі – діабет, ожиріння…

«Найчастіше любов до солодкого – жіноча звичка і спроба позбавитися депресії… Але не всяка насолода приносить користь», – говорить лікар-дієтолог Борис Скачко.

Тобто запихаємося ми солодощами або від стресу, перевтоми та депресії, або коли організму не вистачає вуглеводів та глюкози.  Дізнавшись причину, ви зможете правильно усунути проблему.

Перевтома та стрес? Швидко беріть відпустку. А якщо організму не вистачає певних компонентів, тоді потрібний серйозний підхід.

Якщо дуже хочеться солодкого та часто, це не означає, що вашому організму одразу потрібний цукор. Мозок не може дати конкретну команду, що з’їсти, аби отримати потрібний компонент. І тому для швидкого покращення тонусу просить глюкозу.

Тобто нашому організму потрібен не цукор, а поживні речовини. Тому, коли знову відчуваєте бажання з’їсти щось солодке,  не тягніться до цукерок. Допоможіть організму.

Більш того, вийти із залежності від солодких монстрів можна, замінивши їх на більш корисні та поживні речовини. На відміну від глюкози в чистому вигляді, продукти, які містять клітковину та вітаміни, не лише покращать тонус, але й збагатять організм іншими елементами.

«Якщо хочеться солодкого, їжте фрукти та ягоди. Так організм і мозок отримають більше корисних речовин…», – говорить дієтолог.  Окрім фруктів та ягід, можна просто поїсти щось суттєве – борщ чи якусь крупу. Там міститься той самий цукор, але так ви ще щось нормальне з’їсте.

Нав’язливе бажання з’їсти солоденьке, можна перемогти правильним режимом харчування. Якщо ми харчуємося збалансовано і 4-5 разів на день, в нашого організму є повний пакет потрібних речовин для нормального функціонування.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ