Як поляки подолали жлобство в своїй країні

Чисті вулиці, тротуари, вільні від припаркованих авто, велосипедисти, що не заважають пішоходам, і пішоходи, які не ходять по велодоріжкам. Це досягнення сусідньої Польщі. В Україні ж все наразі – інакше: водії залишають авто абиде та абияк, господарі тварин дозволяють меншим друзям гадити деінде.

Журналіст «Ранку у Великому Місті» Олексій Кобзар вирішив дізнатися, як поляки борються зі жлобством у своїй країні.

Для цього в Польщі 26 років тому була заснована організація як STRAŻ MIEJSKA або в перекладі – охорона міста. Це як в Україні патрульна поліція. Щоденно польські правоохоронці виходять у патрулювання містом. За словами стражів, за останні роки кількість адміністративних правопорушень в Польщі суттєво зменшилась.

«Найголовніше – не схопити порушника, а зробити так, щоб він усвідомив свою помилку і в майбутньому не повторював правопорушення. Тому ми інформуємо громадян, проводимо з ними профілактичні бесіди», – каже речник організації Роберт Гогола.

І тільки в окремих випадках, коли попередження не діють, порушнику виписують штраф. Патрульний обережно вкладає повістку в zip-пакет, щоб папірець не розмочило дощем, і залишає під двірниками. А сам їде на наступний виклик. Пізніше водій зобов’язаний прийти до представництва охорони міста на бесіду, де вже й приймуть рішення щодо штрафу.

«У нас у Польщі є штрафи, які, залежно від багатьох чинників, змінюються від 200 до 500 злотих. А є штрафи з незмінною квотою. Ось як наприклад у ситуації з зупинкою та паркуванням авта у забороненому місці. За це доведеться заплатити 100 злотих», – каже речник STRAŻ MIEJSKA.

В Україні ж за аналогічне порушення пішоход має заплатити від 51ї до 85 гривень.

За неправильне паркування український водій заплатить від 255 до 510 гривень.

Більше дивіться у відео

Також дивіться:  Ці аспекти життя у Польщі вас неприємно здивують

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ