Легенда шведського футболу з боснійським корінням Златан Ібрагімович вважається одним із найепатажніших і водночас найкращих футболістів сучасності. Шведський бунтівник захоплює своєю грою та водночас вражає безшабашною поведінкою.
Проте така поведінка зірки – це не випадковість. У дитинстві Златану довелося пережити те, від чого в мільйонів людей закипає кров у жилах – війну, бідність, кримінал та розпад сім’ї.
Юні роки Златана не були простими. Тікаючи від війни в Югославії, родина Ібрагімовича переїхала до шведського містечка Мальме, яке з напливом біженців перетворилося на справжнє гетто. Утім, імміграція не пішла його батькам на користь, вони вирішили розійтися. Для малого Златана розлучення батьків стало справжньою трагедією. Емоційна криза настільки згубно позначилася на здоров’ї хлопця, що той втратив майже половину своєї ваги й почав страждати на дистрофію. До повноцінного життя Златана повернув його батько, який для свого чада нічого не жалів. Усі зароблені гроші він віддавав на лікування сина, якому, зрештою, вдалося фізично окріпнути. А для криміногенних вулиць Мальме фізична міць відігравала не останню роль. Із дистрофіка Ібрагімович перетворився на справжнього вишибалу.
Харизматичний Златан швидко став ватажком місцевої банди, яка промишляла грабунками та рекетом. Сурове виховання вулиці Ібра підкрипив ще й чорним поясом по тхеквондо, що дозволило йому почуватися справжнім королем. Не цурався швед випивати та балуватися наркотиками. Златан впевнено крокував по слизькій доріжці, і хтозна, як би склалася його доля, якби не футбол.
Змінити брутальну романтичність вулиць на футбольне поле його змусив батько. Саме він відвів Златана до футбольної секції та подарував бутси. Гра мільйонів швидко припала хлопцеві до душі. Завдяки навичкам карате Ібрагімович виділявся своєю фактурністю та пластичністю, а також хорошою технікою. Та вже з першого клубу Златана відрахували через неналежну поведінку. Шведу подобалося знущатися над партнерами, відтак батьки наполегливо попросили керівництво прибрати невгамовного бунтаря.
Перспективного юнака до себе підібрали «Балкани», де потенціал Ібрагімовича змогли розкрити сповна. Команда складалася практично з вихідців із колишньої Югославії, тож Златан почувався, як риба у воді. Й замість кепкувань та насмішок над партнерами, він знайшов собі нових друзів. Фізично міцний Ібрагімович значно переважав своїх однолітків, граючи на три голови краще за них. Якось в одному матчі його команда програвала з рахунком 0:5, та потім у справу втрутився Златан і забив вісім голів.
Талановитого нападаючого відразу запросили в головну команду міста – ФК «Мальме», де прийнялися не тільки вдосконалювати ігрову майстерність Златана, але й взялися за його виховання. У профілактичних цілях Златана на цілий рік відрядили в запас, де йому чітко дали зрозуміти, що на полі грають тільки ті, хто поважає один одного! Урок зухвалий швед засвоїв добре – і змінив своє ставлення до оточуючих. Однак так тривало не довго. Як тільки він перейшов до амстердамського «Аяксу», хвороба величі та зверхності відразу дала про себе знати. Справжній «пахан» в роздягальні встановлював свої закони й на полі. Так, під час одного з матчів він жорстким ударом ліктем у голову відправив суперника в нокаут. За свій проступок швед отримав п’ятиматчовий бан, та це його нічому не навчило. Де б не грав запальний швед – скрізь гриміли скандали. Ібрагімович встигав і публічно принизити партнера, вдаривши його ногою по потилиці під час інтерв’ю, і відправити на три веселі літери головного тренера. Тому зовсім не дивно, що за кар’єру він змінив аж 10 топ-клубів.
Утім, з огляду на феноменальну гру Ібрагімовича, на його витівки закривали очі. Він такий, який є, а за його грою завжди цікаво спостерігати. Та найбільше Златан запам’ятався своїми феноменальними голами. Один із них – у ворота збірної Англії, забитий ударом через себе із 30-ти метрів – вважають найкращим голом ХХІ століття.
Більше дивіться у відео
Також дивіться: Ів Сен-Лоран і Лагерфельд не поділили коханого хлопця