УКР
УКР

Video: Все менше українців вважають російську мову «рідною»

З кожним роком дедалі більша кількість людей згадує шкільну програму і починає спілкуватися українською. Це і пересічні громадяни, і зірки естради, і авжеж – політики. У 2008 році російську мову «рідною» вважали майже 40 % українців. Сьогодні ж, за даними аналітичного центру Разумкова, ця цифра зменшилась до 14 %. Експерти кажуть: все більше людей переходять на українську мову. Співачка Анастасія Приходько все життя спілкувалась російською. Вже протягом року вона намагається вивчити рідну мову. Зізнається – успіхи є, але вимова ще неідеальна. «Я беру приватні уроки. Зі шкільною програмою ознайомилась, та коли розмовляю – мені ще складно. Але я намагаюсь практикувати», – говорить Приходько. Коли суспільство почало усвідомлювати, що російська мова – мова держави-агресора, люди нарешті зрозуміли, як важливо спілкуватися саме українською. «Я вважаю, що людина, яка пов’язує своє майбутнє з Україною, повинна знати українську мову», – говорить нардеп Борислав Береза. Борислав Береза народився і живе у Києві, проте українську почав вивчати нещодавно. Таких як він стає дедалі більше. Вивчити українську можна безкоштовно. Віра Шелудько, волонтерка з Києва, викладає на мовних курсах для усіх бажаючих. «До нас приходять учні, переважно українці, які хочуть володіти українською мовою. Ми розуміємо, що популяризації української мови не було», – говорить волонтерка. Для тих, хто не має змоги відвідувати курси, Віра разом з іншими волонтерами розробили інтернет-портал «Є-мова». Усі лекції та завдання можна отримати в онлайн-режимі. Більше дивіться у відео  

Все менше українців вважають російську мову «рідною»

0 Коментувати

З кожним роком дедалі більша кількість людей згадує шкільну програму і починає спілкуватися українською. Це і пересічні громадяни, і зірки естради, і авжеж – політики.

У 2008 році російську мову «рідною» вважали майже 40 % українців. Сьогодні ж, за даними аналітичного центру Разумкова, ця цифра зменшилась до 14 %. Експерти кажуть: все більше людей переходять на українську мову.

Співачка Анастасія Приходько все життя спілкувалась російською. Вже протягом року вона намагається вивчити рідну мову. Зізнається – успіхи є, але вимова ще неідеальна.

«Я беру приватні уроки. Зі шкільною програмою ознайомилась, та коли розмовляю – мені ще складно. Але я намагаюсь практикувати», – говорить Приходько.

Коли суспільство почало усвідомлювати, що російська мова – мова держави-агресора, люди нарешті зрозуміли, як важливо спілкуватися саме українською.

«Я вважаю, що людина, яка пов’язує своє майбутнє з Україною, повинна знати українську мову», – говорить нардеп Борислав Береза.

Борислав Береза народився і живе у Києві, проте українську почав вивчати нещодавно. Таких як він стає дедалі більше.

Вивчити українську можна безкоштовно. Віра Шелудько, волонтерка з Києва, викладає на мовних курсах для усіх бажаючих.

«До нас приходять учні, переважно українці, які хочуть володіти українською мовою. Ми розуміємо, що популяризації української мови не було», – говорить волонтерка.

Для тих, хто не має змоги відвідувати курси, Віра разом з іншими волонтерами розробили інтернет-портал «Є-мова». Усі лекції та завдання можна отримати в онлайн-режимі.

Більше дивіться у відео

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

25.04.2017 19:04
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: