Ці отруйні змії водяться в Україні

Змії – одні з найнебезпечніших істот. В Україні їх теж водиться немало. Яких варто остерігатися, а які з них – цілком безпечні?

гадюка степова фото

Вид змії: Гадюка звичайна

Симптоми після укусу: Запаморочення, нудота, блювота

Цю змію можна зустріти по всій Україні. Вона отруйна, але не смертельно, якщо вчасно звернутися до лікаря. Від укусу звичайної гадюки може відкритися внутрішня кровотеча або наступити згортання крові. Симптоми після укусу – запаморочення, нудота та блювота. Гадюка зазвичай має зигзагоподібний малюнок по всьому тілу та малюнок у формі ІКС на голові. Виростає до 80 сантиметрів.

Вид змії: Гадюка степова

Симптоми після укусу: Запаморочення, нудота, висока температура, тахікардія

Степова гадюка – найотрутніша зі всіх, які водяться в Україні. Зустрічається вона у східних та південних регіонах країни. Розпізнати змію можна за сірим або оливковим відтінком та темним малюнком на спині і світлим черевцем. Хоч ця зміюка і маленька, зазвичай виростає не більше ніж 55 сантиметрів, однак дуже небезпечна. Після укусу у людини виникають такі симптоми: запаморочення, нудота, висока температура, тахікардія. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, це може призвести до летального кінця.

Вид змії: Гадюка Нікольського 

Симптоми після укусу: Нудота, озноб, запаморочення, судоми, втрата свідомості

Гадюка Нікольського – це чорний кардинал лісостепової частини України. Зазвичай водиться вона біля водойм, адже у воді пересувається швидше і краще, ніж на суші. Змія має повністю чорне забарвлення з яскравим хвостом і може сягати до одного метра в довжину. Укус Гадюки Нікольського дуже болючий та підступний, адже отрута може паралізувати нервову систему, викликати кому. Симптоми після укусу такі: нудота, озноб, запаморочення, судоми і навіть втрата свідомості.

Дивіться також: У світі існують птахи та жаби, отрута яких неймовірно небезпечна для людини

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ