В Україні діє нове правило при нарахуванні оплати за тепло

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на минулому тижні заявив, що в будинках без лічильників комунальники будуть нараховувати оплату за тепло за середнім показником лічильників в місті.

Досі комунальники при нарахуванні оплати за тепло в багатоповерхівках враховували середньомісячну температуру на вулиці. Тому за новим правилом начислення Гройсман зобов’язав працівників теплокомуненерго поставити лічильники в усіх будинках до кінця опалювального сезону.

Голова одного з ОСББ у Києві на прикладі свого будинку розповів, що опалення 1 кв м за умови наявності теплового лічильника коштує 6 грн 85 коп. А, в такому ж будинку, але без лічильника – майже 33 грн за 1 кв м. Економісти вважають, що тариф в домівках без лічильника розрахований, як на Чукотці, в тарифі за тепло закладений стовідсотковий прибуток. Мовляв, в Україні таких холодів навіть не буває. Експерти з енергетики впевнені: найкращий спосіб платити за спожите тепло – встановити лічильник. Але щоб встановити їх у всіх будинках, де вони зараз відсутні, знадобиться кілька років. Причина – відсутність коштів.

 У Національній комісії з державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг не заперечують, що енергогенеруючі підприємства нараховували людям в домівках без лічильників повну вартість за тепло. Навіть якщо на вулиці було не дуже холодно. Але це ніяк не суперечить законодавству. Проте в Кабміні визнають, що це занадто великий тягар для людей. Саме тому і запропонували вираховувати середній показник лічильників у кожному місті і з нього формувати платіжку. Чи вирішить це проблему, побачимо за кілька тижнів, коли прийдуть нові квитанції…

Більше дивіться у відео

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ