В Австралії штрафують людей, які не з’являються на виборах

Здавалося б, закон – це щось дуже страшне і суворе. А от деякі австралійські закони викликають сміх. Не з’явився на вибори – плати штраф, йдеш по тротуарі справа – теж штраф. А довічне ув’язнення – зовсім не довічне.

Закон: Голосувати на виборах

Покарання: Штраф 13 австралійських доларів

Це в нас захотів – пішов на вибори, не захотів – не пішов. А от в Австралії всі зобов’язані йти та голосувати, а хто пропускає – платить штраф. Однак, якщо в людини є поважні причини «не з’являтися», вона повинна повідомити про це виборчу комісію, лише тоді вона звільняється від покарання. Цікаво, що з таким законом на вибори з’являється більше ніж 90% громадян. Здавалося б, 13 австралійських доларів – сума невелика, 263 гривні, але все одно дисциплінує.

Раніше ми писали, що В Австралії живуть триметрові черв’яки і велетенські павуки

Закон: Не йти по тротуару по зустрічній «смузі»

Покарання: Штраф

В Австралії оштрафувати вас можуть за порушення правил дорожнього руху на тротуарі. Виявляється, ходити там теж потрібно за правилами. Тротуар нічим не відрізняється від дороги, і правила для пішоходів там такі ж, як для машин. Оскільки в Австралії лівосторонній рух, то людина завжди має йти зліва. Хто насмілиться порушити правило – штраф. І якщо ви думаєте, що порожній тротуар дозволяє йти, де заманеться, то ні, камери все одно зафіксують ваше правопорушення.

Закон: Довічне ув’язнення – не довічне ув’язнення

Покарання: Відсутнє

Довічне ув’язнення тут має свій термін – 25 років. Навіть якщо людина скоїла декілька жахливих злочинів і їй присудили довічне, то через 25 років її можна чекати на волі. Достроково такого злочинця звільнити не можуть – на те воно і довічне. Однак, якщо це маніяк, терорист або ще якийсь неймовірно небезпечний злочинець, то йому можуть дати декілька довічних по 25 років, щоб точно не вийшов.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: У німецький школах викладають уроки щастя, а в ізраїльських – кібервійни

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ