УКР
УКР

Укроборонпром: Українська зброя здатна скласти гідну конкуренцію закордонній

0 - 0 Коментувати

Україна – один з основних світових виробників зброї, на рівні з США і Росією. Втім, на цьому схожість закінчується. У сучасній війні броня відіграє далеко не основну роль. Сила сучасної зброї в її високотехнологічності. А ось цим ані Україна, ані Росія, похвалитися не може.

Сьогодні на Сході України зійшлися на полі бою російська та українська зброя. Яка з краща, розповів гість “Ранку у Великому Місті” перший заступник генерального директора “Укроборонпрому” Сергій Пінькас.

За його словами, Росія не може випускати деякі види свого озброєння без українських комплектуючих. Так само й Україна протягом 20 років будувала з Росією спільну кооперацію у випуску БТР: двигуни випускалися в Російській федерації, чимало запчастин – у нашій державі.

“Нікому не було вигідно повністю виробляти їх всередині країни, адже це занадто затратно. Але коли почався військовий конфлікт, було поставлене завдання не співпрацювати з Росією. Всі компанії, які входять в “Укроборонпром”, не відгружають у Росію комплектуючі. Втім, всередині нашої країни є залишки комплектуючих, зокрема двигунів, які ми модернізуємо й ставимо на БТР”, – розповідає експерт.

Сучасні умови диктують армії нові задачі. Сьогодні для рішення бойових завдань тільки танків, УАЗів та БТРів недостатньо. Адже коли бої ведуться в пересіченій місцевості або в межах міста, потрібні легкі броньовики.

“В Україні вже створили експериментальний Дозор-Б. Його завдання – дуже швидко перемістити 10-12 чоловік  з однієї точки в іншу, і під час цього захистити їх від пуль”, – зазначає Сергій Пінькас.

Експерт зазначає: ще з радянських часів у нас є стереотип, що все іноземне краще за наше. Втім, сьогодні це зовсім не так.

“Українська протитанкова ракета “Скіф” влучає в аркуш формату А4 з відстані 5,5 кілометрів, а американський Javelin – лише з відстані 2,4 кілометра. При цьому ціна американської ракети в 6-7 разів вища, ніж вартысть сучасного українського комплексу”, – наголосив він.

Так само й український танк “Оплот” – один з найбільш захищених. Спеціалісти всього світу підтверджують на міжнародних спеціалізованих форумах, що за співвідношенням ціна-якісь рівних йому немає. Цей танк набагато сильніший, ніж російські.

“Україні потрібні нові технології. Якщо вони будуть, гроші з’являться у вигляді інвесторів. Тому сьогодні наша стратегія така – закупати тільки те, що не виробляється в Україні”, – впевнений Сергій Пінькас.

Повний випуск програми дивіться тут:

Читайте ще: Нові тарифи проти нових субсидій: хто переможе?

 

03.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору