УКР
УКР

Video: Українці воскрешають літературу Розстріляного Відродження

13 травня – чорний день в історії української культури.

Саме в цей день загинув геніальний прозаїк і поет Микола Хвильовий.

Не зважаючи на те, що був ідейним комуністом, саме він ще у двадцятих роках минулого століття запропонував шлях розвитку української культури: "Даєш Європу" і "Геть від Москви". Але, не витримавши тиску і погроз, Хвильовий застрелився. З того часу почалося винищення української інтелігенції.

Співзасновник проекту "Воскресіння Розстріляного Відродження" Юрій Логуш стверджує: говорити про цих письменників вкрай важливо, оскільки без них незрозуміло, як розвивалася українська література.

"Це література світового рівня, яка нічим не поступається західній. А нас переконували, що українська література – дрібненька така, бідненька, про дурниці пише", – переконаний Логуш.

Концепція проекту "Воскресіння Розстріляного Відродження" з’явилася у червні минулого року під час церемонії нагородження "Коронації слова".

"Якраз тоді ми пережили події Майдану і раптово, на сцені, зрозуміли, що в нас і літературні сотні, які померли, загинули, були вбиті. "Коронація слова" вже відкрила 400 нових письменників, і ми один на один замінили тих, яких було знищено в тридцятих роках. Також до нас приєдналися й інші сучасні українські письменники – Жадан, Забужко та інші".

Кожен з учасників проекту має написати біографічний чи критичний нарис або роман про одного з письменників Розстріляного відродження. Згодом ці твори будуть видаватися.

Повний випуск програми дивіться тут

Українці воскрешають літературу Розстріляного Відродження

0 - 0 Коментувати

13 травня – чорний день в історії української культури.

Саме в цей день загинув геніальний прозаїк і поет Микола Хвильовий.

Не зважаючи на те, що був ідейним комуністом, саме він ще у двадцятих роках минулого століття запропонував шлях розвитку української культури: “Даєш Європу” і “Геть від Москви”. Але, не витримавши тиску і погроз, Хвильовий застрелився. З того часу почалося винищення української інтелігенції.

Співзасновник проекту “Воскресіння Розстріляного Відродження” Юрій Логуш стверджує: говорити про цих письменників вкрай важливо, оскільки без них незрозуміло, як розвивалася українська література.

“Це література світового рівня, яка нічим не поступається західній. А нас переконували, що українська література – дрібненька така, бідненька, про дурниці пише”, – переконаний Логуш.

Концепція проекту “Воскресіння Розстріляного Відродження” з’явилася у червні минулого року під час церемонії нагородження “Коронації слова”.

“Якраз тоді ми пережили події Майдану і раптово, на сцені, зрозуміли, що в нас і літературні сотні, які померли, загинули, були вбиті. “Коронація слова” вже відкрила 400 нових письменників, і ми один на один замінили тих, яких було знищено в тридцятих роках. Також до нас приєдналися й інші сучасні українські письменники – Жадан, Забужко та інші”.

Кожен з учасників проекту має написати біографічний чи критичний нарис або роман про одного з письменників Розстріляного відродження. Згодом ці твори будуть видаватися.

Повний випуск програми дивіться тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

13.05.2015
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: