Українські водії та пішоходи не пропускають машини швидкої на дорогах

Водії порушують правила перетину перехресть. І як за таких обставин тут може проїхати швидка допомога чи, наприклад, пожежники? Чи навчилися наші автомобілісти пропускати машини зі спецсигналами, як це роблять у цивілізованих країнах?

машина швидкої допомоги

За стандартами, карета швидкої має приїхати на виклик за 10 хвилин. Та водії кажуть, хоч ситуація трохи покращилася, проїхати вільно українськими дорогами досі неможливо. Якщо є місце, то уступають, а якщо ні, то карета швидкої так і стоїть.

У країнах ЄС, навіть якщо проїжджа частина повністю вільна і їде лише одна автівка – і та з’їде на узбіччя, аби швидка без перешкод дісталася до пацієнта!

Одеса. Швидка збила пішохода на перехресті. У Львові інкасатори «Ощадбанку» ледь не наїхали на людину. Пішохід не надав пріоритет машині з проблисковими маячками, за що мало не поплатився життям. На Рівненщині швидка із увімкненими маячками збила літнього чоловіка, коли той раптово вибіг на дорогу. Херсон. Швидка на смерть задавила жінку. Вона переходила дорогу на зелене світло, коли машина швидкої їхала з увімкненою сиреною. Водій не встиг загальмувати.

Ось як виходить. Якщо автомобілісти знають правила, знають, що зобов’язані надати спецтранспорту можливість проїхати, проте не завжди виконують ці правила. То пішоходи, здається, взагалі не в курсі, що і на зебрах, і на зелений сигнал світлофору вони все одно мають пропустити машини зі спецсигналами.

«У правилах дорожнього руху передбачено, що у випадку наближення такого транспортного засобу пішохід має утриматися від переходу проїжджої частини або звільнити її. А якщо такий перехід не почався, то утриматися, поки не проїде такий транспортний засіб», – розповідає перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Та де там. У нас пішоходи вивчають ПДР тільки у школі, тож не завжди пам’ятають деталі. Ба більше, значна частина з них вважає себе королями переходів та зебр.

Ми наважилися на експеримент. Разом із автівкою швидкої перевірили порядність українців. Тільки ми від’їхали – перший порушник не надав перевагу швидкій. А ні! Ще секунда – і водій з’їхав на узбіччя. Їдемо далі. Ще один водій протягом кількох хвилин не пропускав нас, хоча мав можливість з’їхати на праву смугу.

А що з пішоходами? Перші, що зустрілися на нашому шляху, на зебрі надали перевагу швидкій. А на перехресті літня жіночка намагалася навіть на червоне світло перебігти перед швидкою! А ще один розумник вирішив перебігти одразу за каретою.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: В Україні майже відсутня велосипедна інфраструктура

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ