Українські переселенці можуть отримати доступне житло за півціни

Квартира за півціни. В Україні зареєстровано понад півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Більшість з них втратила свої домівки на окупованих територіях і потребує нового житла. Ще більше тих, кому потрібно покращити умови проживання. Чи можна придбати квартиру через державні програми? Як це зробити, і хто має право?

дерев'яний будинок фото

Держава намагається полегшити шлях до бажаного житла тим, хто потребує покращених умов проживання. Наприклад, пільгове молодіжне кредитування. Ця програма діє ось уже 17 років, з 2001 року. Та про неї досі знають далеко не всі молоді сім’ї. Програма розрахована лише для молоді, віком до 35 років включно. Молодим сім’ям, які потребують покращення житлових умов і стоять на квартирному обліку, надаються кредити з пільговою відсотковою ставкою від 0 до 14% річних. А це значно менше, аніж в більшості українських банків. При цьому, площа квартири не повинна перевищувати 21 кв.м на людину + 10,5 кв.м на сім’ю. А на виплату самого кредиту передбачається період до 30 років. Цікаво, що ограни місцевого самоврядування можуть самі встановлювати умови кредитування, відмінні від державних.

Але що потрібно зробити, аби отримати шанс на пільгове кредитування житла? Перш за все – стати на квартирний облік. Для цього необхідно прийти в місцевий міськвиконком, районну або ж сільську раду з необхідним пакетом документів. Людину зобов’язані поставити на чергу, якщо вона прописана у своєму місті, але в її квартирі чи будинку на одного члена сім’ї припадає менше житлової площі, ніж належить. Ці показники у кожному регіоні свої. Наступний крок – подати анкету до Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву, прикріпивши низку документів. Є категорії людей, які мають переваги. Це, зокрема, вчені, спортсмени з досягненнями на національному та міжнародному рівнях, люди, яким майже виповнилося 35 років.

Ще одна державна програма з напрочуд гучною назвою «Доступне житло». Та чи насправді житло аж таке доступне? Цю програму реалізовує Міністерство регіонального будівництва спільно із вже згаданим Державним фондом молодіжного будівництва. Програма передбачає надання державної підтримки для усіх, хто потребує покращення житлових умов у розмірі 30% від вартості будівництва житла. Для внутрішньо переміщених осіб та військових ООС – 50%. У межах цієї програми на квартирний облік ставати не потрібно, а подати усі документи та стати в чергу можна навіть в онлайн режимі – на сайті програми «Доступне житло». Але ж де можна «придбати» таким чином квартиру? Раніше забудовники самі подавали заявки для участі у програмі, однак така схема створювала лише проблеми з вибором для охочих. Відтак, вже незабаром підхід зміниться. Обирати забудовника будуть самі громадяни.

У внутрішньо переміщених осіб є ще одна можливість отримати житло. Із 2004 року в Україні діє постанова про створення в регіонах резервного фонду житла. Він потрібен на випадок надзвичайних ситуацій. Та на практиці такі фонди давно розпродали. Нині Міністерство з питань тимчасово окупованих територій запропонувало поновити цей фонд і надати резервне житло переселенцям. При чому, фінансувати проект має 50:50 держава та місцева влада.

Кожен, хто прагне отримати соціальне житло, перш за все має бути зареєстрованим у тому населеному пункті, де хоче отримати житло. Примітно, що оціночна шкала потреб і черга на квартиру є у відкритому доступі. Тож хочеться вірити, що квартири отримають справді ті, кому вона найбільше потрібна.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: В Україні зникають гроші, виділені Заходом для переселенців

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ