Українська емігрантка розповіла, як насправді американці святкують Хелловін

Родина закарпатських українців Матей живе закордоном вже 10 років. Мар’яна, Юрій, Ніколь та Олександра провели 8 у Канаді, Торонто, останні 2 – у Північній Кароліні (США). Увесь цей час сімя намагається зрозуміти, як жити заново. Найскладніше – призвичаїтися до традицій, які не мають з українськими нічого спільного.

Хелловін – День усіх Святих, що святкується в англомовних країнах. Вважається єдиним днем у році, коли душі померлих повертаються на землю. Мар’яні спочатку Хелловін не подобався. Навколо одні могили, криваві ляльки та інша нечисть. Та згодом Мар’яна звикла і навіть полюбила це дивне свято.

«Вони до нього ретельно готуються, як і до всіх інших свят, але святкують трохи інакше, ніж ми, українці», – розповідає Мар’яна.

Ви думаєте, що найбільше грошей на Хелловін йде на тонну цукерок для нахабних дітей? Насправді найдорожче – костюм.

«Чоловічий костюм вам обійдеться десь у 97$ (2500 грн ),  жіночий – 77$ (2 000 грн), а дитячий десь до 30$ ( 810 грн)», – продовжує жінка.

Раніше ми писали, Чому у Нью-Йорку мало людей має власні пральні машинки?

Навіщо викидати стільки грошей на костюм, який навряд чи вийде одягнути вдруге – таємниця. Але одягнутися крутіше і страшніше, ніж твій сусід на Хелловін, для американця – святе.

Найбільше на Хелловін чекають діти – увечері вони разом з батьками у своїх дорогих костюмах йдуть по сусідах збирати цукерки. Вам не нагадує це наші колядки? Тільки наші діти вірші і пісні вчать, а американські просто вимагають їх пригостити, бо інакше – пожартують над господарями.

А от будинки прикрашають далеко не всі, у кіно все ж трохи прибріхують. Мар’яна каже, що красиво прикрашених будинків на Хелловін – 1 на десяток! Бо це справді недешево – кілька сотень доларів. Прикрасити ж будинок бюджетно – осінніми квітами і гарбузами –  не перевищить 30$ (900 грн).

Хелловін – єдине американське свято, на яке не накривають стіл і не ходять в ресторан – максимум домашня вечірка з салатами, піцою і чіпсами! Це ще десь 30$ (900 грн)  на людину. Такий досить бюджетний спосіб повеселитися. А в сумі День всіх святих на сім’ю із 3 осіб обійдеться у приблизно 305$ – це приблизно 8,5 тис грн. Для української родини – немало. А от для американської – це менше ніж 10% від місячного сімейного доходу.

Американські фільми нам вже як рідні, і ми так щиро віримо в те, що там показують. Та, виявляється, життя, як в кіно, і буває тільки в кіно.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Українська емігрантка розповіла, у скільки обійдеться порція паельї на Менорці

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ