Українка Наталія8 років тому переїхала з українського Дніпра у бразильське Сан-Паулу. Дівчина поїхала на карнавал і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Однак, як виявилося, смаколики з океану навіть у Бразилії складно назвати доступними. Дівчина розповіла, чому її розчарувало бразильське молоко? Скільки часу бразильці проводять в заторах? І чому в бразильських лікарнях хворі лежать у коридорах?
«Насправді вибір морепродуктів тут досить великий, але ціни кусаються. Наприклад, 400 грамів креветок коштує 25 доларів, 400 грамів кальмарів – 10 доларів, тобто 25 доларів зі кілограм. Це досить дорого, не кожен бразилець може собі це дозволити», – розповідає Наталя.
Головна гордість Бразилії – кава – теж, як виявилося, тут на вагу золота. І не всі бразильці можуть собі дозволити таку розкіш. Хоч Бразилія – одна із найбільших експортерів кави у світі, однак кава тут коштує 4 долари за півкілограма. Це дорого навіть для самих бразильців.
Можна було б задовольнитися і більш звичними для українця напоями, наприклад, молоком, якби воно тут було. Свіжі молочні продукти для Бразилії – екзотика. Термін придатності молока чи сметани тут доходить до шести місяців.
Але що по-справжньому шокувало Наталію, так це державна медицина. Якщо ви думаєте, що в українських лікарнях великі черги, то ви просто в бразильській не були. Тут законного лікарняного огляду не годинами або тижнями вичікують, а місяцями!
І навіть, якщо ви вижили, чекаючи своєї черги, то це зовсім не означає, що вас нормально вилікують. Сервіс у державних лікарнях кульгає на обидві ноги. Бразильському хворому українська палата з п’ятьма сусідами здалася б раєм, бо тут можна лежати на лікарняному ліжку навіть у коридорах.
Однак такі проблеми лише з державними лікарнями. У приватних за гроші вас справді лікуватимуть. Тож бразильці часто оформлюють страховку, хоче це і дорого – в середньому 150 доларів на місяць.