Українка Тетяна, яка зараз живе у Мексиці, разом із родиною вже другий рік поспіль виїжджає з України на декілька місяців, щоб насолодитися життям в інших країнах. Тетяна розповіла, чому навчання в мексиканських садочках дорожче, ніж в українських університетах. Що не так з мексиканським хлібом? І чому з лютого по квітень у теплому мексиканському морі краще не купатися?
Знайти більш-менш пристойний садочок для двох синів у Мексиці виявилося не так просто. Тож, зрозумівши, що в безкоштовних садочках дітей не нагодують нормально і корисному не навчать, Тетяна вирішила своїх синів віддати у приватний садочок, де дітьми справді займаються, от тільки влітає така уважність вихователів у копієчку.
«За кожну дитину ми платимо 200 доларів в місяць за півдня навчання», – розповідає Тетяна.
Дорогі тут не лише садочки, а й продукти. Тетяні вдалося знайти у далекій Мексиці майже все, до чого звикла в рідній України. Єдине, до чого їй не вдалося звикнути, це до місцевих цін.
Картопля тут коштує близько сорока гривень за кілограм, яблука – близько 50-60 гривень за кілограм, але якщо вам шкода віддавати такі гроші за звичайні яблука – можете замінити їх місцевими фруктами, наприклад, ананасами, які тут за копійки купити можна. Шкода тільки, що з м’ясом так не вийде, тому Тетяні доводиться миритися з місцевими розцінками.
«Куряча грудка – 120 гривень за кілограм, фарш яловичий – 210 гривень за кілограм, свинний фарш – 120 гривень за кілограм», – каже Тетяна.
Здавалося б, навіщо те м’ясо взагалі, адже Мексика розташована так вдало біля Тихого океану і Карибського моря, що риби і морепродуктів тут, напевно, більше, ніж грибів в українському лісі після дощу. І це справді так, от тільки таке різноманіття не зробило морепродукти такими дешевими, як можна було б сподіватися.
Та без морепродуктів жити українцеві не так вже й важко, на відміну від хліба. Тут він ніби пластмасовий.
Море – головний мексиканський козир, який врятує всі враження, адже про місцеві лазурні води і білосніжні піски легенди ходять. Однак, як виявилося, не завжди в ньому хочеться і варто купатися. Із лютого десь по квітень водоростей стає настільки багато, що купатися в морі просто неможливо.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Українка розповіла, чому знання іспанської збереже вам гроші у Мексиці