УКР
УКР

Video: Україна VS Росія: Кому належить історична спадщина Русі

За рік після анексії Криму Москва встигла переписати свої підручники історії і на папері "повернути" півострів в обійми старшого брата. Коли в Кремлі стало зрозуміло, що інша частина України їй не по зубах – "славну традицію" продовжили.

За словами історика, заступника начальника управління Українського інституту національної пам'яті Сергія Громенка, в україно-російській історії є періоди, які можна назвати спільними. Наразі йде боротьба за те, кому вони більше належать.

"Кому належить спадок Русі? Росіяни вважають, що їм, українці – що ім. А правда полягає в тому, що до певної міри він належить усім", – зазначає історик.

Він зауважив, що окремої Київської Русі не було, так само як не було окремої Новгородської або Московської Русі.

"Була єдина Русь, і лише в XIX столітті її умовно розбили за столицями. З цього виник псевдоісторичний концепт, з яким дуже боровся Михайло Грушевський", – розповідає Сергій Громенко. І додає: якщо немає можливості пишатися теперішнім, то починають пишатися минулим.

Повний випуск програми дивіться тут

Україна VS Росія: Кому належить історична спадщина Русі

0 Коментувати

За рік після анексії Криму Москва встигла переписати свої підручники історії і на папері “повернути” півострів в обійми старшого брата. Коли в Кремлі стало зрозуміло, що інша частина України їй не по зубах – “славну традицію” продовжили.

За словами історика, заступника начальника управління Українського інституту національної пам’яті Сергія Громенка, в україно-російській історії є періоди, які можна назвати спільними. Наразі йде боротьба за те, кому вони більше належать.

“Кому належить спадок Русі? Росіяни вважають, що їм, українці – що ім. А правда полягає в тому, що до певної міри він належить усім”, – зазначає історик.

Він зауважив, що окремої Київської Русі не було, так само як не було окремої Новгородської або Московської Русі.

“Була єдина Русь, і лише в XIX столітті її умовно розбили за столицями. З цього виник псевдоісторичний концепт, з яким дуже боровся Михайло Грушевський”, – розповідає Сергій Громенко. І додає: якщо немає можливості пишатися теперішнім, то починають пишатися минулим.

Повний випуск програми дивіться тут

18.06.2015 12:59
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору