Україна накопичує сили в Азовському морі, аби мати можливість відповісти Росії на її агресивні дії. Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення створити військово-морську базу українського флоту на Азовському морі. Останні 4 роки Росія активно мілітаризувала цей регіон.
У неділю, 23 вересня, українські військові кораблі «Донбас» і «Корець» пройшли під контрольованим Росією Керченським мостом і увійшли в Азовське море. Ситуацію з повітря контролювали літаки-розвідники США. Слід зазначити, що обидва згаданих кораблі є допоміжними, а не бойовими. Та вони є основою для формування нової військово-морської бази на Азові.
Реакція Москви не забарилася. Ще під час проходу українських кораблів поблизу Севастополя і Керченської протоки пропагандистські та проросійські кримські ЗМІ назвали це «провокацією».
На думку литовського політика та одного з лобістів України в Європарламенті Пятраса Ауштрявічюса, Україна вчиняє розумно та стратегічно, посилюючи оборонні та безпекові потужності на Азові.
«Російська стратегія у принципі відкидає українське суверенне право на самооборону та національну безпеку. Будівництво Керченського мосту значно ускладнило цю безпеку в регіоні Азова, який Росія «націоналізує та приватизує». Україна має цілковите суверенне право використовувати Азовські води як у економічному сенсі, так і для посилення своєї національної обороноздатності та забезпечення суверенності вздовж берегової лінії», – каже литовський євродепутат Пятрас Ауштрявічюс.
На думку експертів, попри явне незадоволення та небажання Кремля «ділити» води Азовського моря, Україна мусить твердо наполягати на тому, що це – відкритий міжнародний водний простір, куди українські та іноземні судна і військові кораблі мусять мати вільний доступ. Справа в тому, що у 2003 році Україна і Росія підписали договір про співпрацю в Азовському морі. Хоч, на думку експертів, написана вона у стилі документів ще Радянського Союзу. Згідно з договором, Азовське море і Керченська протока, історично є внутрішніми водами України і Росії. А у разі недружніх дій з боку росіян офіційний Київ має право звертатися до міжнародних судів.
До слова, на останньому саміті НАТО в Брюсселі цього літа лідери країн Альянсу і України висловили, як завжди свою «глибоку стурбованість» тим, що Кремль продовжує мілітаризацію Криму, Чорного та Азовського морів, чим створює додаткові загрози не лише для України, але й підриває стабільність у всьому регіоні. Посилення військово-морських сил України буде стримувати агресивні дії Росії як щодо самої України, так і по відношенню до інших країн чорноморського басейну.
Дивіться також: Росія хоче забрати в України Азовське море
2018 рік став фатальним для українських активістів ...
Топ наукових відкриттів 2018 року [ВІДЕО]
«Роскомнадзор» планує відібрати у людей соцмережі [ВІДЕО] ...
Росія показово знущається над українськими політв’язнями [ВІДЕО] ...
Російських пропагандистів штрафуватимуть за фейки [ВІДЕО]
Догралися: Росію можуть не допустити до Олімпіади-2020 ...
Теракт у Франції поділив суспільство на кілька ...
Чи допоможе Європа звільнити українських моряків [ВІДЕО] ...