Словесні баталії між США та Росією на дипломатичному фронті перейшла у більш радикальну фазу. 3 жовтня США офіційно заявили, що припиняють участь в двосторонніх переговорах з Росією щодо Сирії. Останньою краплею стала військова операція Асада та Путіна в Алеппо.
Деякі експерти заявили, що ситуація зайшла так далеко через те, що Москва стала заручником Башара Асада, непередбачуваним у своїх діях.
У відповідь на заяву Білого дому щодо Сирії Кремль вдався до шантажу. Путін заявив: Росія виходить із договору про утилізацію військового плутонія, допоки Вашингтон не скасує санкції, виплатить Росії збитки та скоротить чисельність військ у Європі. Подібна заява викликала неабияку суспільну реакцію не тільки в Росії та США, але й в Україні.
«Володимир Путін дістав свій гібридний козир в переговорах з Вашингтоном. Питання плутонію дійсно чутливе для Штатів – і Путін це чудово усвідомлює. Виставляючи заздалегідь нездійсненні вимоги, Путін готовий задовольнитися скасуванням західних санкцій і поверненням до G8. Але стрижнева проблема Кремля полягає в тому, що ядерний шантаж – це з області останніх аргументів. Нічого більшого і страшнішого в арсеналі Росії вже не залишається», – впевнений політолог Тарас Березовець.
Напруга між Москвою та Вашингтоном, яка все збільшується, може перетворитися для Росії на повторення Афганістану, який колись став однією з причин розпаду СРСР. Вихід США з діалогу по Сирії призведе до згортання всього мирного процесу останніх місяців і початком нового військового загострення, що буде змушувати Кремль збільшувати фінансовий тягар війни на Близькому Сході.
05.10.2016