У Люксембурзі хворим школярам не дозволяють пропускати школу

У Люксембурзі і резидент країни, і громадянин мають майже однакові права. Наприклад, і тим, і іншим видається картка медичного страхування, з якою всі медичні послуги або безкоштовні, або не вимагають великих витрат. Проте що дивного у люксембурзькій медицині для українців?

дівчинка і лікар фото, термометр

У Люксембург Надія переїхала разом із чоловіком, і вже там їхня родина стала вдвічі більшою: у подружжя спочатку народилася донька Анастасія, а потім син Данило. Українка розповіла, чому місцеві лікарі оглядають дітей лише через декілька днів після захворювання? Чому хворим школярам не дозволяють пропускати школу? І як повернути гроші, витрачені на медичні послуги та ліки?

Легальному жителю Люксембургу майже не доводиться витрачати багато на власне лікування. Їм видається спеціальна картка державного страхування, яка покриває майже всі витрати на медичні послуги.

«Якщо йдеш до лікаря, то найпростіший прийом коштує  45 євро. Це якщо немає ніяких аналізів, тоді вже тоді за прийом сплачуєш на місці 45 євро, а потім на твій банківський рахунок приходить відсоток. Повернення цих грошей може бути до 80%», – розповідає Надія.

І не лише медогляд обходиться жителям Люксембургу безкоштовно або майже безкоштовно. Витрати на ліки теж покривають.

«Так само діє і аптека: якщо ти вже за рецептом від лікаря, то майже всі ліки йдуть також із поверненням десь 80%, а деякі ліки навіть безкоштовні, хоча можуть бути дуже дорогими. Наприклад ліки від астми або ліки від діабету – все безкоштовно», – каже українка.

Надія – мама двох дітей, тому така підтримка з боку держави у питаннях лікування дуже її потішила. Однак того ж не можна сказати про люксембурзьких лікарів, адже вони лікують за принципом «все саме пройде».

«У мене була хвора дитина, це була перша температура в її житті, дитина була маленька, менше року. І, звісно, я подзвонила педіатру і попросила показати йому нашу дитину. Він запитав, як довго температура тримається, я відповіла, що температура перший день, а він сказав, якщо перший день, то не треба приводити, просто дивіться, як буде далі йти, і порадив давати парацетамол дитячий, це в нас називається нурофен», – каже Надія.

Для місцевих спеціалістів привід для занепокоєння – це температура, яка тримається довше, ніж три дні. Більше того, з температурою можна навіть у садочок дитину привести.

«Якщо в них з носа все тече – вони не вважаються хворими. Хворими вони вважаються, якщо в них температура більше ніж 38,5. І от тоді тобі дзвонять і кажуть забрати свою дитину. Тобто вона може в басейн навіть ходити, якщо температура 37,5», – ділиться українська емігрантка.

Річ у тому, що в Люксембурзі батькам не дозволяють довго сидіти вдома з хворою малечею. І мамі, і татові видається по 12 днів лікарняного, які вони можуть використати протягом перших трьох років життя дитини. І бабуся, яка залюбки поняньчиться з хворим онуком, теж проблеми не вирішить. Школярам не можна пропускати школу без медичної довідки більше ніж 2 дні на рік. Але і довідку дитині, в якої немає температури, місцеві лікарі не видають.

Дивіться також: У люксембурзькі садочки можна приводити дітей з температурою

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ