УКР
УКР

Video: У Києві не відбиратимуть квартири за борги, – КМДА

В Інтернеті все частіше почала з'являтися інформація, що за борги за комунальні послуги можуть забрати квартиру. Олії у вогонь підлив голова Святошинської райдержадміністрації Києва Ілля Сагайдак. Він заявив, що кияни, які повинні за послуги ЖКГ понад 10 тисяч гривень, ризикують втратити своє житло.

"Ранок у Великому Місті" вирішив розібратися в ситуації, задля того – звернувся до експертів.

"У Києві не будуть відбирати квартири за несплату комунальних послуг. У разі виникнення проблем будемо індивідуально підходити до кожної сім`ї, разом із мешканцями вирішувати питання сплати – наприклад, це може бути реструктуризація заборгованості. Але відбирати квартири однозначно ніхто не буде", – запевнив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Втім, як відомо, диму без вогню не буває. В Україні дійсно є закон "Про виконавче провадження", у якому прописано, що ЖКГ може подати позов до суду, якщо сума боргу за комунальні послуги перевищує 10 мінімальних зарплат – тобто 12180 гривень.

"Така ситуація є можливою, якщо людина не має ані іншого майна, ані джерел прибутку. Тоді квартиру арештовують, продають з торгів, з виручених коштів погашається борг, а решта повертається власнику квартири", – розповів адвокат Денис Овчаров.

За його словами, якщо комунальне підприємство вирішить втискати борг через суд, позицію боржника ніхто слухати не буде.

"Юрист ЖКГ звертається до суду, суд без вашого виклику виносить рішення. Якщо ви з ним незгодні, то маєте право його обжалувати. Якщо з якоїсь причини ви навіть не знали про суд, до вас можуть просто прийти з рішенням про виселення", – зазначив адвокат.

Втім, додав, що наразі конфіскація квартири за борги – це скоріше виняток, аніж тенденція. Адже наразі є політична воля цього не робити.

Повний випуск програми дивіться тут

У Києві не відбиратимуть квартири за борги, – КМДА

0 Коментувати

В Інтернеті все частіше почала з’являтися інформація, що за борги за комунальні послуги можуть забрати квартиру. Олії у вогонь підлив голова Святошинської райдержадміністрації Києва Ілля Сагайдак. Він заявив, що кияни, які повинні за послуги ЖКГ понад 10 тисяч гривень, ризикують втратити своє житло.

“Ранок у Великому Місті” вирішив розібратися в ситуації, задля того – звернувся до експертів.

“У Києві не будуть відбирати квартири за несплату комунальних послуг. У разі виникнення проблем будемо індивідуально підходити до кожної сім`ї, разом із мешканцями вирішувати питання сплати – наприклад, це може бути реструктуризація заборгованості. Але відбирати квартири однозначно ніхто не буде”, – запевнив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Втім, як відомо, диму без вогню не буває. В Україні дійсно є закон “Про виконавче провадження”, у якому прописано, що ЖКГ може подати позов до суду, якщо сума боргу за комунальні послуги перевищує 10 мінімальних зарплат – тобто 12180 гривень.

“Така ситуація є можливою, якщо людина не має ані іншого майна, ані джерел прибутку. Тоді квартиру арештовують, продають з торгів, з виручених коштів погашається борг, а решта повертається власнику квартири”, – розповів адвокат Денис Овчаров.

За його словами, якщо комунальне підприємство вирішить втискати борг через суд, позицію боржника ніхто слухати не буде.

“Юрист ЖКГ звертається до суду, суд без вашого виклику виносить рішення. Якщо ви з ним незгодні, то маєте право його обжалувати. Якщо з якоїсь причини ви навіть не знали про суд, до вас можуть просто прийти з рішенням про виселення”, – зазначив адвокат.

Втім, додав, що наразі конфіскація квартири за борги – це скоріше виняток, аніж тенденція. Адже наразі є політична воля цього не робити.

Повний випуск програми дивіться тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

12.03.2015 13:09
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: