Друзі, ви напевно не завжди берете на роботу обід з собою. І йдете до їдальні, кафе чи фаст-фуду. Але ми маємо вас попередити – у кафе вас можуть пограбувати, обважити і навіть вбити їжею! Про це розповів наш кримінальний експерт Ярослав Куц.
У Києві чоловік ледь не помер в кафе, поївши супу. У нього в тарілці був шматок скла.
Чоловік обідав у кафе поблизу офісу. Замовив суп. Ложка за ложкою, як тут киянин скривився – він ледь не проковтнув зі стравою шматок скла! У нього відколовся зуб. Але якби він скло проковтнув, то міг би просто померти. І як ви думаєте відреагувала на цей інцидент адміністрація закладу? Вони запропонували постраждалому лише безкоштовний обід.
Раніше ми писали, що У супермаркетах можуть кинути на гроші та навіть зробити з вас злочинця
Коли сідаєте за стіл у кафе, вішаєте сумку на край стільця? Ніколи так не робіть.
Поки ви смакуватимете стейком чи заговоритеся з другом, крадій непомітно за кілька секунд поцупить ваші цінні речі і швидко накиває п’ятами. Інколи крадії працюють по двоє. Один з вами заговорить, аби відволікти увагу, а інший тим часом витягне ваш гаманець чи ґаджет.
А ви знаєте, що ходячи на обіди, ви постійно недоїдаєте і переплачуєте?
Ви навіть не помітите, як вам не докладуть 50 грамів картоплі чи салату. Ще кухарі можуть не докласти у страви інгредієнти, особливо м’ясо, бо воно більше важить. А заплатите ви повну вартість. Виходить, що лише на одному обіді махінатори додатково зароблять двадцять-тридцять гривень.
Як не постраждати у закладах харчування:
– Залишаєте куртку на вішаку? Заберіть з кишень гроші та ґаджети. Сіли за стіл – покладіть сумку на коліна чи на стілець перед собою, хай буде перед вашими очима.
– Якщо ж вас таки обікрали – негайно викликайте поліцію. Водночас вимагайте в адміністрації надати вам відео з камер спостереження.
– Знайшли в їжі сторонні предмети: волосину чи шматок скла? Вимагайте в адміністрації закладу моральної компенсації. Сфотографуйте цей предмет, страву. Візьміть чек і віднесіть до Держпродспоживслужби. Якщо це завдало шкоди вашому здоров’ю – зверніться до лікувального закладу, а після лікування пройдіть судово-медичну експертизу і разом з відео чи фотодоказами йдіть до поліції.
– Обважили? Зафіксуйте цей факт. Попросіть у кухарів контрольні ваги, самостійно зважте страву. Порівняйте цифри на вагах і в меню. Не співпадають? Сфотографуйте відмінності і вимагайте у закладу заміни страви. Та зафіксуйте даний факт у книзі скарг та пропозицій. Протягом п’яти днів вашу претензію мають розглянути і відреагувати на неї.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Одяг із секонд-хенду може бути токсичним та зараженим грибком
18.11.2017