Зараз, коли перетнути кордон можна з біометричним паспортом, українців у Польщі стало в рази більше. Тому, аби підготувати наших співвітчизників до подорожі, ми зібрали рейтинг аспектів суспільного життя, які вам точно не сподобаються.
Дорогий проїзд у громадському транспорті. У Варшаві, як і в інших європейських містах, діє система талонів на проїзд за часом. Так, наприклад, можна придбати пересадковий 20-хвилинний білет всього за 3 злотих і 40 грошей. Це майже 26 гривень. Особливою популярністю користується добовий квиток за 15 злотих – 115 гривень. Якщо ж ви приїхали на вихідні, значно вигідніше придбати талон на 72 години. Його ціна – 36 польських злотих, це майже 270 гривень. У Польщі з таким універсальним талоном можна користуватися усіма видами громадського транспорту. Кількість пересадок так само не обмежена.
Автобуси, тролейбуси та трамваї приходять хвилина в хвилину, а графік руху можна побачити на зупинках, на спеціальних інформаційних табло або ж за допомогою мобільного додатку. А квитки на громадський транспорт можна придбати в автоматах на зупинках або ж у салоні автобусу чи трамваю. Проте слід пам’ятати: вони не приймають банкноти.
Єдиний вид транспорту, який так і не вдалося привести до ладу – це залізничний. Середньостатистичний поляк навіть здивується, якщо поїзд приїде на станцію вчасно. Є ще одна цікава особливість: у касах вокзалу вам можуть продати квиток без гарантованого місця. Тобто фактично всю дорогу ви можете простояти у тамбурі. Але це рятує пасажирів популярних напрямків у популярні дні.
Стихійних продуктових ринків у столиці та великих містах днем з вогнем не знайдеш, а люди скуповуються в супермаркетах. Проте магазини у Польщі та в Україні суттєво відрізняються. Полички чисті, персонал привітний, а продукти якісніші. Немає прострочених продуктів.
Високі податки. Неприємна новина для тих українців, котрі приїхали до Польщі на заробітки і влаштовані на роботу офіційно. На відміну від українських податків, тут доведеться викласти у половину більше – майже 30% від зарплати. Тобто з мінімальної польської зарплати у 1800 злотих після вирахування податку на руки працівник отримує 1250. Це близько 9,5 тисяч гривень.
У містах дуже багато велосипедних доріжок, якісне асфальтоване покриття, акуратні та прибрані зупинки громадського транспорту. Школи, дитсадочки, лікарні і вся система у цілому працює, як годинник. Одразу видно – гроші платників податків знаходять своє призначення і жодна копійчина не витрачається дарма.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Скільки коштує зібрати дитину до школи у Польщі, а скільки – в Україні
Експерти перевірили столичні супермаркети – результати невтішні
Чим вражає громадський транспорт Відня
Як українці ризикують життям у маршрутках та тролейбусах
Польща відмовиться від російського газу?
Скільки картоплі можна купити на мінімалку в Нідерландах, а скільки – в Україні
У Росії введуть податки для самозайнятих працівників
Трампа звинувачують в ухиленні від сплати податків і мільярдних махінаціях
Великі супермаркети просто кишать протермінованими продуктами