УКР
УКР

Яким би важким не був рік для України, вітчизняні спортсмени завжди готові потішити співвітчизників. У 2018 році з'явилися цілі види спорту, у яких українці не просто перемагають, а домінують на світовій спортивній арені. Тож ми зібрали головні перемоги українського спорту у 2018 році.

тенісистка еліна світоліна

Вдалий рік для пловців

2018 рік став для українських плавців надзвичайно успішним. У липні українець Андрій Говоров встановив світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм. Рекорд тримався цілих 9 років. Але українець перевершив його на 0,16 секунди. Говоров родом з Севастополя, в 2013 році йому пропонували кругленьку суму за перехід у російську збірну. Кажуть, мова йшла навіть про мільйон доларів бонусу, але він відмовився і здобуває перемоги для України.

Для Романчука ж 2018 рік був навіть ще успішнішим. Він спочатку виборов дві золоті нагороди на Чемпіонаті Європи в Глазго. А в грудні став Чемпіоном Світу, причому українець не просто переміг, а й встановив новий рекорд чемпіонатів світу на дистанції 1,5 кілометри вільним стилем. Може тепер Романчука почнуть взнавати і в Україні?

Тріумф Еліни Світоліної

У найкращої тенісистки України Еліни Світоліної дійсно був важкий рік. Великих перемог від неї чекають завжди, адже вона представник еліти жіночого світового тенісу. Перша ракетка України перемогла на кількох турнірах, але прориву не сталася. Найбільш престижні тенісні змагання – турніри Великого Шолому – Уімбілдон та Ролан Гарос – вона провалила. Однак, запасу міцності вистачило, щоб потрапити на Підсумковий турнір Жіночої тенісної асоціації – змагання, на яких виступають вісім найкращих тенісисток світу. Світоліна вважалася однією з аутсайдерок, але несподівано перемогла. Це взагалі перший тріумф в історії України на такому елітному рівні. І 13-й титул в кар’єрі Світоліної – це також рекорд для українських тенісистів. Рік українка закінчує 4 ракеткою світу, в 2019 році чекаємо на прорив на перше місце!

Також дивіться Що шукали українці в Google: ТОП запитів

Перемога Олександра Усика

Перемога в Москві принесла боксеру Олександру Усику титул абсолютного чемпіону світу з боксу у важкий вазі. За 2018 рік українець не тільки встиг зібрати 5 чемпіонських поясів, але й захистити їх, а також зібрати декілька нагород боксеру року від престижних спортивних видань. Усик – досі непереможний на ринзі, і збирається підкорювати нову вагову категорію. До громадянської позиції Усика та його висловлювань можна ставитися по-різному, але його безперечний боксерський талант не визнавати не можна. Так само як не можна не радіти і його перемогам, наприкінці яких підіймається український прапор.

Золота медаль на Олімпіаді

Наче сон це був для всієї країни. На зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані Україна не особливо розраховувала на будь-які медалі. Але лише до того, як розпочалися змагання у лижній акробатиці. Ця золота медаль лише третя на зимовій Олімпіаді в історії України. Медаль, яку Абраменко виборов скоріш всупереч, а не завдяки підтримки держави.

Грандіозний успіх Ломаченка

Про бажання увійти в історію боксу Василь Ломаченко говорить постійно. І він вже у ній. Хлопця з Білгород-Дністровська Одеської області називають найкращим боксером сучасності, в незалежності від вагової категорії. А Арнольд Шварцнегер чи Сільвестер Сталоне вважають за честь сфотографуватися з українцем. В 2018 році Ломаченко зробив важливий внесок до цього статусу. Перемога над венесуельцем Хорхе Лінаресом дозволила українцю встановити просто неймовірне досягнення. За 12 поєдинків він став чемпіоном світу вже у трьох вагових категоріях. Наприклад, Флойду Майвезеру, якого дехто вважає найкращим боксером в історії, для цього ж знадобилося 34 бої, іншому славетному боксеру Мені Пакьяо – ще більше. І Ломаченко не зупиняється, у 2018 році він встиг забрати ще один чемпіонський пояс. З ним давно вже просто бояться битися. Гарних боксерів, навіть великих чемпіонів світу – багато, геніїв – одиниці. Ломаченко – геній, який пише історію на наших з вами очах.