Топ головних перемог України за часи незалежності

прапор України, кулак

ГАЗОВА ПЕРЕМОГА

Газова війна між Україною та Росією триває з 2009 року. Після 2014 року газові суперечки з Росією були перенесені у юридичну площину Стокгольмского арбітражу. І ось наприкінці лютого 2018 міжнародна судова установа поставила крапку у російсько-українських газових спорах. Російський «Газпром» має виплатити Україні майже 2,5 мільярди доларів. Тим часом Україна не купує газ у Росії вже більше ніж тисячу днів.

СУДУ БУТИ

За останні роки в Україні створили систему нових антикорупційних органів, не вистачало в ній лише спеціалізованого Антикорупційного суду. Без нього розгляд найбільш резонансних корупційних справ затягують у старих судових установах. Після довгих спорів, маніпуляцій та лише під тиском західних партнерів Верховна рада таки прийняла закон, який дозволяє створити дійсно незалежний Вищий антикорупційний суд. Тепер залишилося простежити за тим, щоб він все ж таки запрацював.

СПОРТИВНІ ТРІУМФИ

Українці продовжили демонструвати феноменальні спортивні результати. Олександр Абраменко здобув золоту медаль на Зимніх Олімпійських іграх в Пхьончхані в лижній акробатиці. Українські паралімпійці привезли із Південної Кореї взагалі аж 22 нагороди. Але найбільше, звичайно, відзначилися боксери. У всьому світі вже говорять про українську школу боксу. Воно й не дивно, адже Василь Ломаченко – найкращий боксер світу, незалежно від вагової категорії. У травні 2018 року він переміг нокаутом Хорхе Лінареса, встановивши світовий рекорд. Усього за 12 поєдинків Ломаченко став чемпіоном світу вже у трьох вагових категоріях. А Олександр Усик, перемігши росіянина Мурата Гассієва, став абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі. До нього цього досягали лише троє боксерів в історії боксу. Серед діючих спортсменів Усик єдиний володар чемпіонських поясів за всіма престижними версіями.

СИЛА АРМІЇ

В Україні продовжується укріплення та модернізація армії. Збройні сили отримують нові види озброєння, причому не тільки вітчизняного виробництва. У квітні 2018 року до української армії надійшли американські протитанкові ракетні комплекси «Джавелін». Окрім підвищення обороноздатності України, ця подія має і важливе політичне значення. Це підтвердження підтримки України на міжнародній арені у протистоянні з російськими агресорами.

РЕФОРМИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

За останній рік в Україні запустили медичну реформу, і вже більше ніж 14 мільйонів українців обрали собі сімейного лікаря. Із 1 вересня стартує нова українська школа, а зарплати вчителям вже підвищено на 25%. Проведено пенсійну реформу.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: «Зради» і «перемоги» України за 2017 рік

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ