Виявляється, купити зараз справжній натуральний мед – велика проблема. Але ми знаємо, як її вирішити. Наші колеги розкажуть про мед. Як нас дурять виробники? І як нам відрізнити натуральний мед від штучного?
Технологи нас шокували – кожна третя баночка меду, яку нам продають, це штучний продукт, а не натуральний. Така собі суміш цукру з ароматизаторами. Як же купити натуральний мед, а не штучний?
Перше. Уважно дивіться, що написано на етикетці. У складі має бути лише одне слово: мед! Якщо ж вказаний, наприклад, ароматизатор – це вже не натуральний продукт.
Друге. Звертайте увагу на сорт та дату виготовлення. Якщо розумієте, що в цей період, наприклад, липа ще не розквітла, знайте, це підробка!
По-третє. Запам’ятайте: меду з пролісків не буває. Бджоли тоді ще сплять. Як і з більшості первоцвітів. Не буває тюльпанового меду, з мати-й-мачухи, в’юнка, ромашки, моху, берези. Причина в тому, що ці рослини не багаті на нектар, або не мають його зовсім. Не спокушайтеся також екзотичними апельсиновим або банановим сортами. Це лише спосіб заробити на вас побільше грошей.
Як же перевірити натуральність меду, наприклад, просто біля прилавку на ярмарку? Візьміть серветку і крапніть на неї трішки з ложки. Органічний продукт залишиться однорідною масою. Якщо ж на папері з’явиться мокра пляма – мед розбавлений водою.
Перевірити, чи не розбавлений, можна із допомогою звичайного пензлика. Змочіть кінчик в меді та намалюйте щось. Якщо сліди все ще сірі – натуральний. Змінив колір на синій – розбавлений.
Запам’ятайте декілька відмінностей якісного продукту від підробки:
1. Натуральний мед стікає з ложки тягучою непереривною цівкою. Підробка з сиропу – капає, утворюючи бризки.
2. Літр меду важить більше, ніж 1 кілограм і 400 грамів. Підробка – менше.
3.Натуральний – загустіє та почне кристалізуватися через 2-3 місяці. Підробка – завжди рідка.
4.Справжній містить залишки пилку та прополісу. Фальсифікат прозорий та чистий.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Ці секрети допоможуть визначити якість і свіжість яєць