Технологи розповіли, як обрати якісну рибу

Після того, як в країні кілька людей померли  від ботулізму, отруївшись в’яленою рибою, у багатьох з’явився страх до продукту. Сьогодні наші експерти розкажуть, як у супермаркетах та на ринках у прямому сенсі слова хімічать з охолодженою рибою.

Рибка на прилавку так блищить, що аж з’їсти хочеться? Тільки пахне якось дивно? «Не вагайтеся, беріть, вона щойно з річки!», – кажуть продавці. А насправді, ще годину тому ця рибка плавала в… хлорці! Так, вам не почулося! Це улюблений фокус продавців – обробляти рибу хлорним розчином.

«Риба, яка вже певний час зберігалась, почала псуватися… Хлор може відбивати цей запах. Тому риба може замочуватись в хлорному розчині, відбілюватись, і вже потім реалізуватись, як охолоджена. Вона може викликати онкологічні захворювання, порушення органів зору, печінки», – розповідає технолог Олена Сидоренко.

Як нам виявити таку рибу? За запахом. Від неї нестиме хлоркою.  А також за надмірно блискучою, майже білою лускою. Відповідно, і сама вона буде з гидким присмаком.

Але годують нас не тільки хлоркою, якою миють вбиральні. Гадаєте, філе червоної риби дійсно настільки червоне? Ви будете шоковані, що там насправді.

Охолоджену червону рибку реалізатори-хитруни  просто фарбують, кажуть технологи. Аби вона виглядала свіжішою та привабливішою на колір. Все дуже просто. У воді розчиняють червоний харчовий барвник. Наприклад, такий, яким ви фарбуєте яйця на Великдень. Рибка занурюється у розчин, а вже за кілька хвилин виринає яскраво червоною та свіжішою на вигляд. Є й інший, хитріший спосіб. Ті, хто розводять рибу,  просто годують її  кормами з барвниками. Тобто, вони фарбують їхню м’язову тканину зсередини.

Щоб виявити, чи не нашпигована ваша рибка барвниками, проведіть простий тест. Покладіть шматок риби у воду. Почекайте п’ять хвилин. Вода набула рожевого або червоного забарвлення? Такий товар добряче підфарбували, щоб виглядала апетитніше.

Відрізнити фарбовану рибку також можна за зовнішнім виглядом. Придивіться. Якщо бачите, що рожевого кольору не лише м’ясо, але й прожилки, кісточки, у жодному разі не купуйте таке! Рибу підфарбували.

Як придбати хорошу рибку, а не зіпсовану чи хвору?

– Ніколи не купуйте рибу без голови. Скоріше за все, її відрізали, щоб складніше було перевірити свіжість. Бо найперше на що треба звертати увагу – зябра. Вони мають бути чисті та рожеві.

– Пошкоджена луска, плавні чи хвіст – ознака, що риба хвора.

– Мутні очі та жовтий живіт свідчать про те, що впіймали її вже дуже давно та зберігали з порушенням температурного режиму.

Більше дивіться у відео

 

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ