Своїм успіхом Стів Джобс зобов’язаний геніальному українцю

Стів Джобс – справжній геній, який змінив думку людей про технології. Телефони, комп’ютери та планшети Apple витісняють всіх можливих конкурентів, їхня продукція найпопулярніша, хоча далеко не дешева. І створили усе це двоє молодих, бідних, але геніальних людей. Хто допоміг Джобсу створити те, що він створив?

Стів Джобс не носив взуття, мився раз на тиждень. Він був мільярдером, але по скромній чорній кофтинці і по затертих джинсах цього неможливо було зрозуміти. Та чи заслужено ім’я Стіва Джобса вважають головним у створенні найпопулярнішого технічного продукту?

Вони – двоє молодих людей, у яких, крім амбіцій, незакінченої освіти та декількох доларів на кишені, нічого немає – Стів Джобс та Стів Возняк. Ці хлопці одного дня покладуть на лопатки всіх конкурентів своїм винаходом, їхній персональний комп’ютер стане найкращим. Та от тільки один зі Стівів до смерті буде купатися в мільйонах та славі, а інший так і залишиться тінню свого найкращого друга.

Джобс та Возняк познайомилися, ще коли були підлітками. Дружба геніального інженера та геніального продавця одразу дала свій  результат. Возняк розробляє пристрій, який дозволяє безкоштовно дзвонити в інші країни, а Джобс всім його впарює. «Блакитну коробочку», так називався винахід, один Стів створював для розваги, для особистого просвітлення, а другий не втратив можливості нажитися на геніальності друга.

Джобс і вдруге не посоромиться використати друга. Якось він працював у фірмі, яка займалася розробкою відеоігор. Компанія запропонувала своїм робітникам проект, за який можна було отримати непогані гроші. Звісно, Стів Джобс захотів підзаробити, але своїх знань та вмінь йому не вистачало, тому на допомогу прийшов безкорисний друг, який  із задоволенням погодився покопирсатися в мікросхемах. За рекордні чотири доби Возняк зробив неможливе: не знаючи сну та відпочинку, він здав проект. Та от тільки слава і гроші дісталися Джобсу! 350 доларів отримав Возняк за свої старання,  а його друг, який нічого не зробив – 5000.

Вони разом створять цілу імперію «Apple», але виживе в ній один імператор. Більш хитрий, жадібний та егоїстичний. І першою сходинкою до того  бажаного успіху стане створення «Apple 1». Возняк створює унікальну для того часу комп’ютерну  плату, завдяки якій інженер досяг того, щоб символи, які набираються на клавіатурі, виводилися на екран. Сказати, що Джобс був приголомшений – не сказати нічого. Він робить геніальну презентацію, адже з молодості Джобс вмів продавати людям те, що сам вважав геніальним. Стіви отримують від власника комп’ютерного магазину замовлення на 50 комп’ютерів. За місяць Возняк, Джобс та інші члени молодої команди «Apple» виконують замовлення, працюючі в гаражі.

Та Джобсу було цього мало, він хотів, щоб комп’ютери купували і звичайні люди. Джобс хотів, а Возняк створював. Стів Джобс оббиває пороги спонсорів, але це не дає результатів. Поки одного дня до їхнього гаражу не завітав молодий та заможний бізнесмен Майк Марккула. Він погоджується вкладати гроші в ідеї Стівів в обмін на третину акцій «Apple». Мозок Возняка, підприємливість Джобса та гроші Марккули народжують «Apple 2». Комп’ютер, з якого все почалося.

Дуже скоро яблучна продукція стане найпопулярнішою у світі, а Джобса вважатимуть найгеніальнішим. І це справді так, адже вклад Стіва в розвиток компанії безмежний. Але не варто забувати про початок. Можливо, нічого б і не вийшло, якби самотнім тихими вечором Стів Возняк не створив ту легендарну плату.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Українці першими у світі створили комп’ютер, трамвай і ліки від чуми

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ