Своя справа: як українки виготовляють ткані етнічні килими

Колись Ольга та Наталя випадково познайомилися – одна працювала в журналістиці, але розробила власний бренд одягу, друга була держслужбовцем та шиє спецодяг. Як виявилося, в них були спільні ідеї, і сьогодні дівчата виготовляють справжні шедеври – ткані українські килими.

дівчина тче килим

До спільної справи Ольга хотіла зіткати килим за власним дизайном, утім, українські майстри не хотіли ткати під замовлення, тож ідея так і не реалізувалася. Поки вона не зустріла Наталку, яка хотіла зайнятися домашнім декором. Дівчата одразу ж почали працювати разом та шукати майстрів і одразу ж зіштовхнулися з проблемами.

«Починалося все з того, що ми просто поїхали на західну Україну і ходили на базар, шукали майстрів, писали у Фейсбуці та Інтернеті. Ми стикнулися з проблемою, що люди, які продають на базарах свої вироби, не тчуть на замовлення», – розповідає Наталя Осауленко.

Тож дівчата почали шукати ткачів закордоном. Вони їздили у Марокко, Індію, Туреччину. Утім, якщо робота там була дешевша, то доставка забирала б усі кошти. Майже рік пішов на пошуки майстрів. Але в той момент, коли дівчата не знали, куди звернутися, майстри написали їм самі. Коли ж нарешті знайшлися робітниці, виникла наступна проблема – майже не було станків.

Перший килим був зітканий минулого літа. І коли дівчата виставили фото в мережу, навіть дня не пройшло, як килим купили. Стало зрозуміло, що ця справа дійсно цікава людям і потрібно шукати ще майстрів.

Дівчат привели в Інститут Бойчука в Києві, де готують майстрів по ткацтву. Там вони знайшли собі технічного директора Аню, яка стала справжнім спасінням для бренду. Вона знайшла людей, порадила сировину, почала контролювати процес та якість.

Працюють вони всього півтора роки, і поки чистого прибутку немає, але за рік дівчата впевнені – справа буде рентабельна.

Дівчата завантажені роботою, адже складний килим тчеться 2 місяці. Їхні роботи вже купують закордоном, але більшість замовлень від українців. У майбутньому дівчата хочуть показувати свої килими на міжнародних виставках, щоб відновити українську традицію і показати її світові.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Своя справа: як українець створив власний бренд взуття

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ