Суслов: Головна причина інфляції – емісії на підтримку «Приватбанку»

3500 гривень з кожного українця – саме стільки коштувала націоналізація Приватбанку, яка відбулась наприкінці минулого року. Держава вже витратила на підтримку стабільності банку 155 мільярдів гривень, а це приблизно 5% від ВВП країни.

На сьогодні ситуація в Приватбанку стабільна. Завдяки державним коштам, роботі найбільшого банку країни нічого не загрожує. Проте, його порятунок дорого обійшовся країні. Експерти підкреслюють: наслідки вливання державних грошей в «Приват» ми ще на собі відчуємо – у вигляді пришвидшення інфляції та падіння курсу гривні.

«Очевидно, «Приватбанк» не збанкрутує, він буде утримуватися. Для нашої влади принципово важливо, щоб ця історія не закінчилася скандалом. Гроші будуть закачувати в «Приват», вже в цьому році довелося змінити інфляцію з 8% до 13%, і головна причина це емісії на підтримку «Приватбанку». У цих умовах утримати стабільний курс гривні неможливо. Думаю, починаючи з серпня, ми побачимо досить швидке падіння курсу», зазначив екс-міністр економіки Віктор Суслов.

Утім, інвестиційний банкір Сергій Фурса запевняє, що іншого виходу, як влити величезні гроші в «Приват», у держави не було. Адже у разі банкрутства банку наслідки для країни були би значно гіршими.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ