Скільки коштує зібрати дитину до школи у Польщі, а скільки – в Україні

На початку вересня наш журналіст Олексій Кобзар повернувся з Варшави, де провів соціальний експеримент та порівняв: скільки коштує зібрати дитину до школи у Польщі, а скільки – в Україні.

У Києві та інших містах України до початку шкільного року проводять ярмарки. Зошити, олівці та ручки коштують тут трохи дешевше. У Варшаві все по-іншому: канцелярське приладдя батьки купують у великих мережевих супермаркетах. Магазини щодня оголошують акції з привабливими знижками.

Порівняємо, скільки грошей необхідно, аби зібрати дитину до школи в Україні і в Польщі.

– Ручки. В Україні в середньому вони коштують від 3 до 5 гривень. У Варшаві просять півтора злотих щонайменше. Це приблизно 12 гривень.

– Зошити. За звичайний зошит без кольорової обкладинки доведеться заплатити 50 грошей, трішки дорожче стане з яскравими картинками популярних дитячих героїв – злотий і 20 грошей. Це – від 3,5 до 9 гривень. У Києві за такі зошити доведеться заплатити 3 і 6 гривень відповідно.

– Хороший набір кольорових олівців в Польщі коштує в середньому 300 гривень, в Україні – 150. За альбом для малювання польські батьки віддадуть 90 гривень, у Києві трохи дешевше – 50.

– Шкільний рюкзак. Найдешевший на ярмарку у центрі столиці можна придбати за 300 гривень. Хоча спеціалісти радять на цьому не економити. Краще взяти портфель з ортопедичною спинкою та зручними лямками. За такий просять до 2500 гривень. У Польщі – до 300 злотих, що дорівнює тим самим двом із половиною тисячам.

Отже, в Україні, аби зібрати дитину до школи, треба витратити близько 1100 гривень, в Польщі – 220 злотих, тобто трохи більше, ніж півтори тисячі гривень. Проте не варто забувати про шкільну форму, яка і досі є обов’язковою для українських школярів. Сорочка, штани та піджак вийдуть щонайменше у 1900 грн! У Польщі ж шкільної форми немає. Також треба зауважити: батьки польських школярів змушені за свій кошт купувати підручники. За них треба видати майже1400 гривень.

Але тепер треба порівняти платоспроможність середньостатистичного поляка та українця. Мінімальна зарплата поляків – 1800 злотих без податків, це приблизно 13 тисяч гривень. Мінімальна ж зарплата українця – 3200. От і виходить, що на збір до школи поляки витрачають 32% найменшого доходу. Наші ж батьки змушені віддавати приблизно 142% від мінімальної зарплати.

Більше дивіться у відео

Також дивіться: Чому у Нью-Йорку мало людей має власні пральні машинки?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ