Що робити, якщо винуватець ДТП хоче уникнути відповідальності
Раптом Ви чи ваші знайомі потрапили у аварію, а винуватець ДТП намагається уникнути відповідальності. Не опускайте рук. Наш колега і адвокат Ярослав Куц розкаже, що робити в такій ситуації.
Цю новину не обговорював лише ледачий. Скандальна ДТП з екс-мером Умані шокувала усіх.
74-річна жінка протаранила кілька автомобілів і збила на смерть пенсіонерку. Крім того, вона в’їхала у авто з військовими. Їх із переломами доправили до лікарні. А винуватиця взялася змивати кров з машини. Так писали ЗМІ з посиланням на свідків. З місця ж аварії колишня чиновниця потрапила на лікарняне ліжко.
У Києві водій потрапив у масову аварію. А винною у всьому виявилася – автівка.
На одній з автомагістралей столиці водій раптово зупинився посеред 6-смугової дороги. Не очікуючи такого, в нього в’їхало авто, яке рухалося позаду. Пішла ланцюгова реакція. Як не доводили свідки аварії поліцейським, що водій-винуватець заснув за кермом, він стояв на своєму. Автомобіль зламався просто під час руху і сам зупинився.
Високопосадовцям і бізнесменам чорні сторінки в біографії ой як не потрібні. Навіть якщо це ДТП.
Іномарка відомого бізнесмена на швидкості 130 км/год збила людину на пішохідному переході. Свідків аварії не було, так само як і відео з будь-яких камер спостережень. Коли ж прибули поліцейські, на місці ДТП виявили молодого чоловіка, який назвався водієм бізнесмена і запевняв, що в момент автокатастрофи за кермом був саме він.
У таких ситуаціях все йде за давно протоптаною схемою. По-перше, водії-порушники списують все на те, що за кермом їм стало дуже погано і вони втратили контроль над автівкою. По-друге, вину перекидають на автомобіль, звернувшись до експерта, який робитиме висновок про стан технічного засобу. По-третє, впливові люди, які спричинили аварію, спочатку перекидають відповідальність на своїх підопічних, мовляв, це мій водій був за кермом, а не я.
Якщо, не дай Боже, Ви чи ваші рідні потрапили в аварію, а винуватець не визнає вини, ось що треба робити:
– Одразу викликайте поліцію на місце аварії.
– Зніміть на відео все, що відбуватиметься після ДТП.
– Знайдіть свідків, які бачили ДТП і готові дати свідчення.
– Зберіть відео з камер спостережень на дорогах, біля магазинів чи з відеореєстраторів інших автівок – вони можуть стати суттєвими доказами у суді;
– Вимагайте попереднього заключення у медиків швидкої допомоги в разі, якщо порушник списує все на погане самопочуття.