Що відбувається в Криму? В генштабі запевняють, що нічого особливого, мовляв, у окупантів планова ротація, але додаткові війська на адміністративний кордон з Кримом, все ж, перекидають.
Тож, що ми насправді знаємо про військову активність в Криму? По-перше, пропускні пункти на кордоні з материковою Україною майже не працюють. По-друге, повідомляють про підвищену активність російських військових у цьому районі, чутно постріли, літають гелікоптери. По-третє, помічений активний рух військової техніки.
Розглянемо найпоширеніші версії:
Версія кримінальна
Зараз на півночі Криму розшукують п’ятьох осіб у камуфляжі з триколорами на шевронах. За одними даними це втікачі з в’язниці, за іншими – дезертири, які зі зброєю втекли зі своєї частини.
Версія конспірологічна
На кримських на російських блогах пишуть, що кіпіш російських прикордонників викликаний тим, що з материка на півострів намагалася пробратися диверсійна група чи то «Правого сектору», чи то кримських татар.
Версія прагматична
За даними Генштабу Збройних сил України, нічого особливого в Криму не коїться. Просто чергові навчання та ротація особового складу окупаційних військ.
Версія песимістична
Не виключено, що наповнення півострову важкою військовою технікою свідчить про підготовку Росії до повномасштабного вторгнення в Україну.
Яка ж з версій найбільш правдоподібна? Напевно, тут збіглися кілька подій. Швидше за все, активність біля кордону справді пов’язана з пошуком втікачів. Тоді зрозуміло, чому літають безпілотники, гелікоптери і чому перекриті КПП на виїзді з Криму.
Щодо версії про ДРГ з боку України, то, як кажуть, у страху очі великі. «Правий сектор» вже давно має платити російським пропагандистам та інтернет-тролям за таку неперевершену рекламу. Що ж стосується переміщення особового складу та військової техніки, то й справді, чергова ротація військових підрозділів Росії у Криму була запланована на серпень. Що ми, власне, і бачимо. А важка техніка… Ну так Росія насичує півострів зброєю ще з моменту анексії у 2014-му.
Навряд чи Росія зараз наважиться на якесь серйозне загострення конфлікту з Україною. Першочергове завдання Кремля – домогтися скасування санкцій. Але при тому, постійно тримати Україну у напрузі і примушувати висмикувати значні ресурси з економіки та витрачати на оборону. Ну, а в разі чого, Росія в будь-який момент може вдатися до маленької переможної війни на чужій території, як це було з Грузією рівно вісім років тому. Але ми не Грузія, і навіть вже не Україна зразка 2014 року.
Шеф-редактор «Ранку у Великому Місті» Костянтин Ігнатчук
Чи реально знизити вартість бензину в Україні ...
Радикали своїми діями підривають довіру до України ...
Як вибити з Росії борги? [ВІДЕО]
Чи існує межа між толерантністю та насиллям? ...
Як утричі зекономити на рахунках за комуналку? ...
Трамп обвалить ціну на нафту?
В Україні вперше в суді відстояли право ...
Вибори у Грузії: кандидатів звинувачують у зв’язках ...