Сергій Квіт: система державного замовлення – це рецидив сталінського часу

Про переваги дванадцятирічної освіти, систему держаного замовлення , – розповів наш ранковий гість міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Україна зараз намагається наблизитися до європейського рівня освіти. За словами міністра: “Якщо ми хочемо розуміння Європи, Америки, Австралії та інших частин світу, ми маємо бути суголосні 12-річній сучасній освіті”.

Сергій Квіт зазначає, що момент переходу до нової системи буде поступовим. І лише ті діти, які вступлять у 2016 році, закінчать дванадцятилітню школу. Міністр запевнив, що до того часу, держава зможе забезпечити матеріально-технічну базу і професійний кадровий склад.

За словами Квіта, наша система освіти перевантажена і не цікава. З цього приводу було чимало скарг від початкової та старшої школи. Тому є конкретна необхідність у змінах.  Багатьох також цікавить питання державного замовлення. Тобто чи буде забезпечене безкоштовне навчання і чи залишиться воно взагалі.

“Держава буде підтримувати учнів і надавати часткове безплатне навчання, але ми маємо розуміти, що нічого безкоштовного не існує”, – підсумував міністр освіти. За його словами стара система – це пострадянський пережиток часу.

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ