СБУ розкрила минулорічний теракт під Еспресо: хто винен

Служба безпеки України розкрила минулорічний теракт під телеканалом Еспресо. Тоді після вибуху бомби загинуло двоє людей. Кого насправді намагалися підірвати? Та хто відповідальний за кривавий теракт?

П’ять місяців знадобилося СБУ для того, аби таки вийти на слід організаторів вибуху біля телеканалу Еспресо 25 жовтня 2017 року. Інцидент одразу кваліфікували як терористичний акт. Тоді загинуло двоє людей: перехожий – підполковник МВС у відставці Михайло Морміль та охоронець нардепа Ігоря Мосійчука – Руслан Кушнір. Сам депутат і політолог Віктор Бала, які саме виходили з телеканалу, отримали поранення. Вибух травмував й ще одну випадкову перехожу.

Після інциденту ймовірними мішенями теракту експерти називали і нардепа Мосійчука, і екс-міліціонера Морміля. Однак згодом одну із версій відкинули.

«З урахуванням тієї інформації, яка була отримана в процесі розкриття цього злочину, саме Мосійчук був їм потрібен», – розповів перший заступний керівника прокуратури Києва Павло Кононенко.

У ході розслідування Служба Безпеки допитала 800 людей, вивчила записи більше ніж 100 відеокамер, встановлених поблизу місця теракту, та проаналізовала телефонні дзвінки 10-ти тисяч абонентів. Після проведених дій вдалося вийти на слід, який привів до Кремля.

Організатором теракту виявився співробітник Головного управління Генштабу Збройних сил РФ. Його ім’я поки не називають. СБУ відомо, що під час підготовки до теракту чоловік двічі в’їжджав на територію України за підробленими документами для того, аби скоординувати дії та план закладання бомби. Виконавцями ж були ще троє. Одного з них – Михайла М’ятних – вже вдалося викрити та заарештувати, нині він у слідчому ізоляторі.

Інші співучасники теракту переховуються в Росії. Це українець Ігор Лисак, який, за даними правоохоронців, доставляв вибухівку на місце злочину, та уродженець Азербайджану Олександр Григорян. Чоловіків оголосили у міжнародний розшук. На думку слідства, їх завербувала саме військова розвідка Росії.

Наразі за нинішнього режиму в Росії немає жодної можливості доправити підозрюваних в Україну та судити. У Росії переховується чимало людей, які скоїли злочини: від терористів до колишнього президента Януковича. Проте, якщо вони спробують виїхати, наприклад, у Європу чи США, Україна зможе вимагати їхнього арешту та видачі.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Замах на Мосійчука: хто хотів смерті нардепа?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ