Росія використовує псевдомінування, щоб підірвати ситуацію в Україні

Десять українських аеропортів, шість розважальних центрів, центральний автовокзал, автостанція «Дарниця», дві станції метро, Галицький районний суд, міськрада в Херсоні, а також готель та телеканал ICTV. Про мінування саме таких об’єктів повідомляли Нацполіцію аноніми за останні два тижні.

У кожному випадку людей евакуювали, а фахівці вибухотехнічної служби разом із кінологами проводили перевірки. Зрештою, жодного разу бомби так і не знайшли.

За неправдиві повідомлення про мінування передбачена кримінальна відповідальність – до шести років  позбавлення волі. При повторному скоєнні злочину – до восьми років. У суспільстві існує думка, що шанси знайти й покарати псевдомінерів мізерні, на ділі ж – люди, які навмисно намагаються посіяти паніку та хаос, дістають по заслузі, зазначає полковник запасу Олександр Дічек.

Кожне повідомленя про мінування не тільки створює людям незручності. Перевірка наявності вибухового пристрою – це дорога операція, за яку сплачують платники податків, зазначив експерт з безпеки Тарас Жовтенко в інтерв’ю виданню «Голос Столиці». 

Раніше ми писали, що Як відрізнити псевдомінування від реальної загрози

СБУ встановило: переважна більшість анонімних повідомленнь надходять або з території Росії, або з окупованих частин Луганської та Донецької областей.

«Зловмисники, використовуючи спеціалізоване телекомунікаційне обладнання, організували маршрутизацію міжнародного трафіку поза центрами комутації. За допомогою ІР-телефонії вони маскували виклики під звичайні місцеві телефонні розмови з підміною оригінального номера абонента», – повідомила прес-служба СБУ.

Про російський слід свідчить і статистика: неправдиві повідомлення зросли втричі саме під час російської агресії. Найчастіше псевдомінери атакували Київську та Одеську області. Зокрема зловмисники майже двісті разів повідомляли про несправжні замінування адмінбудівель, а житлових будинків – майже дев’яносто разів. Також під приціл «телефонних мінерів» потрапило майже вісімдесят об’єктів транспортної інфраструктури.

Заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко вважає, що Росія прагне залишити Україну в сфері свого впливу, тому й використовує всілякі методи залякування та дестабілізації ситуації в країні. Як стверджують експерти, міжнародна ізоляція та економічні санкції значно послабили Росію. Іти на відкриту агресію проти України вона не може, тому намагається підірвати ситуацію в нашій країні зсередини.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Путіну не вдалося реалізувати план щодо вторгнення в Україну

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ