Росія перетворює окупований Крим на військовий полігон

Росія продовжує мілітаризувати окупований Крим. Міністерство закордонних справ України провело закриту презентацію в ООН. На основі цієї доповіді та дослідження однієї з міжнародних волонтерських спільнот створили наглядну інфографіку процесу мілітаризації за 2014-2018 роки. І кількість російських військових формувань та техніки на території анексованого півострова продовжує постійно зростати.

російська військова техніка в Криму

«Якщо ми говоримо в реальному часі, то кількість так званих «зелених чоловічків» зросла майже на 32 тисячі, і вона буде в подальшому зростати. Кількість літаків зросла до 122. Зросла кількість військових кораблів, зенітних комплексів різного типу. Вони загнали ракетні комплекси «Бастіон» також. І доволі велику кількість артилерії, включно з ракетною», – розповідає спікер спільноти InformNapalm.

Росія буквально перетворює півострів у величезний полігон. Насторожує й ще один факт. За усіма даними, в окупованому Криму розпочали роботи з розконсервувації так званого об’єкту «Феодосія-13» в урочищі Кизилташ. До 1994 року цей засекречений об’єкт використовували як сховище ядерних бомб у Криму. Нині об’єктом опікається Росгвардія, до функцій якої, зокрема, належить охорона важливих та режимних об’єктів, а також війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

«У нас є обґрунтовані підозри, що там може бути ядерна зброя аб як мінімум інфраструктура для ядерної зброї», – стверджує Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Експерти кажуть: існує велика ймовірність, що тепер мешканці окупованого Криму буквально сидять на «ядерній бочці». Навесні 2014 року деякі кримчани радо очікували приходу Росії, підвищення зарплат і пенсій та перетворення півострова на найпопулярніший російський курорт. Натомість замість пляжників приїхали військовики на бойовій техніці.

На думку експертів, небезпека полягає не лише у потенційній екологічній катастрофі. Перетворення півострова на російську військову базу площею 26 тисяч квадратних кілометрів – це загроза не лише для України, але й для усіх країн Чорноморського басейну та навіть Європи. Раніше усі держави, розміщені навколо моря, а це Україна, Румунія, Болгарія, Туреччина, Грузія та, зрештою Росія, – співпрацювали для економічного розвитку. У Чорному морі був певний баланс сил, та Кремль усе перекреслив.

«Для нас, для України, дуже важливо, щоб ми не залишалися вічнавіч із цією проблемою. І один із варіантів спрівпраці з НАТО це створення в Чорному морі саме такої флотилії, яка б включала країни члени НАТО і країни-партнери. Зокрема, це могла б бути Грузія і Україна за участю Молдови, а також Болгарія, Румунія і Туреччина», – каже політолог Сергій Джердж.

Та як ще боротися з мілітаризацією окупованого півострова, яка триває з 2014 року? У першу чергу, необхідно інформувати про загрозу і небезпеки на міжнародному рівні. Схоже, Європа поки не розуміє, що Путін гострить зуби не лише на Україну, а розміщення десятків ракет на Чорноморському узбережжі є загрозою для усіх.

Дивіться також: У Росії оголосили новий призов: як кримчанам його уникнути?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ