УКР
УКР

Video: Росія намагається знищити українську газотранспортну мережу

У Європейському Союзі тривають суперечки щодо будівництва російського трубопроводу "Північний потік-2". В Єврокомісії вважають будівництво такого масштабного газопроводу недоцільним. Утім, найбільше його введення в експлуатацію загрожує Україні. Яким чином Росія намагається знищити українську газотранспортну мережу?

"Північний потік-2" – газопровід, прокладений дном Балтійського моря, який має з’єднати Росію й Німеччину. Єдиний власник "Північного потоку-2" – російська державна газова компанія «Газпром». Завдання нового проекту Кремля – збільшити транзит російського газу до Європи, і головне – виключити з транзиту Україну. Сьогодні половина російського газу потрапляє до Європи саме через територію нашої держави. У середньому на транзиті російського блакитного палива через вітчизняну газотранспортну мережу наша держава заробляє від 2 до 3 мільярдів доларів на рік. Із запуском Північного потоку-2 Україна втратить ці гроші, що буде мати важкі наслідки для вітчизняної економіки.

Раніше ми писали, що Росія ізолює Україну від торгівельних шляхів світу

За підрахунками експертів, збитки України від "Північного потоку-2" можуть становити до 3% валового внутрішнього продукту держави. За підрахунками НАК Нафтогаз України, у 2017 році податки, сплачені за транзит російського газу, вже перевищили державні витрати України на охорону здоров'я. Крім того, при будівництві нового газопроводу через Балтійське море Україна втратить також можливість купувати російський газ через процедуру реверсу, за рахунок чого на сьогодні і відбувається забезпечення газом нашої держави.

Зрозуміло, що коли йдеться про Росію, то її газові ініціативи не можна розглядати виключно як комерційні проекти. Газ – зброя Кремля, яку він активно застосовує як проти України, так і проти всього Західного світу. Москва намагається переконати весь світ, що 11 мільярдів доларів на будівництво нового газопроводу вона витрачає виключно через економічний зиск. Але "Північний потік-2" – це, перш за все, політичний, а не економічний проект. Сьогодні Росія забезпечує 40% газу, який споживає Європа. З "Північним потоком-2" цей показник може досягти 80%, а це вже фактична монополія. Таким чином Кремль продовжить використовувати газ як інструмент тиску на європейські уряди, підривати ЄС зсередини.

Україна закликає ЄС зупинити проект "Північного потоку-2". Але в газогоні зацікавлені Німеччина та Австрія, які отримуватимуть дешевий російський газ та стануть головними європейськими газовими хабами та транзитерами, що принесе цим країнам додатковий прибуток. Категорично проти нової труби Польща, Словаччина, Угорщина, Балтійські країни, які втратять доступ до транзиту російського газу і, відповідно, гроші. Фактично "Північний потік-2" – це такий собі троянський кінь Кремля, який вже розколює Європу.

Старт будівництва запланований на початок наступного року, кожен день простою влетить росіянам в круглу суму. Перші проблеми Кремлю створила Данія, яка відмовляється пропускати газопровід через свої територіальні води. Нові санкції США проти Росії також торкнулися "Північного потоку". Вашингтон таки пообіцяв накласти санкції на компаній, які долучатимуться до російського проекту. Також Єврокомісія збирається запровадити правила, згідно з якими газопровід не зможе належати компанії, яка безпосередньо добуває газ.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Світова торгівельна війна може вбити українську економіку

Росія намагається знищити українську газотранспортну мережу

0 Коментувати

У Європейському Союзі тривають суперечки щодо будівництва російського трубопроводу “Північний потік-2”. В Єврокомісії вважають будівництво такого масштабного газопроводу недоцільним. Утім, найбільше його введення в експлуатацію загрожує Україні. Яким чином Росія намагається знищити українську газотранспортну мережу?

“Північний потік-2” – газопровід, прокладений дном Балтійського моря, який має з’єднати Росію й Німеччину. Єдиний власник “Північного потоку-2” – російська державна газова компанія «Газпром». Завдання нового проекту Кремля – збільшити транзит російського газу до Європи, і головне – виключити з транзиту Україну. Сьогодні половина російського газу потрапляє до Європи саме через територію нашої держави. У середньому на транзиті російського блакитного палива через вітчизняну газотранспортну мережу наша держава заробляє від 2 до 3 мільярдів доларів на рік. Із запуском Північного потоку-2 Україна втратить ці гроші, що буде мати важкі наслідки для вітчизняної економіки.

Раніше ми писали, що Росія ізолює Україну від торгівельних шляхів світу

За підрахунками експертів, збитки України від “Північного потоку-2” можуть становити до 3% валового внутрішнього продукту держави. За підрахунками НАК Нафтогаз України, у 2017 році податки, сплачені за транзит російського газу, вже перевищили державні витрати України на охорону здоров’я. Крім того, при будівництві нового газопроводу через Балтійське море Україна втратить також можливість купувати російський газ через процедуру реверсу, за рахунок чого на сьогодні і відбувається забезпечення газом нашої держави.

Зрозуміло, що коли йдеться про Росію, то її газові ініціативи не можна розглядати виключно як комерційні проекти. Газ – зброя Кремля, яку він активно застосовує як проти України, так і проти всього Західного світу. Москва намагається переконати весь світ, що 11 мільярдів доларів на будівництво нового газопроводу вона витрачає виключно через економічний зиск. Але “Північний потік-2” – це, перш за все, політичний, а не економічний проект. Сьогодні Росія забезпечує 40% газу, який споживає Європа. З “Північним потоком-2” цей показник може досягти 80%, а це вже фактична монополія. Таким чином Кремль продовжить використовувати газ як інструмент тиску на європейські уряди, підривати ЄС зсередини.

Україна закликає ЄС зупинити проект “Північного потоку-2”. Але в газогоні зацікавлені Німеччина та Австрія, які отримуватимуть дешевий російський газ та стануть головними європейськими газовими хабами та транзитерами, що принесе цим країнам додатковий прибуток. Категорично проти нової труби Польща, Словаччина, Угорщина, Балтійські країни, які втратять доступ до транзиту російського газу і, відповідно, гроші. Фактично “Північний потік-2” – це такий собі троянський кінь Кремля, який вже розколює Європу.

Старт будівництва запланований на початок наступного року, кожен день простою влетить росіянам в круглу суму. Перші проблеми Кремлю створила Данія, яка відмовляється пропускати газопровід через свої територіальні води. Нові санкції США проти Росії також торкнулися “Північного потоку”. Вашингтон таки пообіцяв накласти санкції на компаній, які долучатимуться до російського проекту. Також Єврокомісія збирається запровадити правила, згідно з якими газопровід не зможе належати компанії, яка безпосередньо добуває газ.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Світова торгівельна війна може вбити українську економіку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

16.11.2017
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: