Росія вважає Чорноморський флот у Севастополі своєю гордістю. Його використали як один із аргументів під час анексії українського Криму. Та якщо уважно дослідити історичні факти, то виявиться, що Севастополь – це місто української слави та українських моряків Чорноморського флоту.
Міф перший: Чорноморський флот створила Катерина Друга.
У Росії 1783 рік вважається датою заснування Чорноморського флоту. Саме тоді адмірал Федот Клокачов привів кораблі царського флоту в Ахтіарську бухту у Севастополі. Насправді ж Чорноморський флот з’явився значно раніше. Його створила не Катерина ІІ, а Петро І ще у 1696 році. Проте російська пропаганда навмисне перекрутила історичні факти. Адже у першій своїй битві 1711 року на річці Прут проти Османської імперії усі кораблі Чорноморського флоту Росії були вщент розбиті та потоплені. У 1735 флот відновили та його спіткала доля попередника. Як наслідок, за Белградським договором 1739-го Росії взагалі заборонили мати військовий і торгівельний флот на Чорному морі. Звісно, негоже було вести відлік флоту від поразок. Тому російські псевдоісторики взяли за момент заснування Чорноморського флоту рік захоплення Криму Росією.
Раніше ми писали, що Історичні факти доводять: Севастополь – місто української слави
Міф другий: Чорноморський флот – непереможний.
Севастополь за його історію намагалися захопити 8 разів, і тільки в одному випадку у 1918 році оборона Чорноморського флоту була успішною. Тому твердження, мовляв, «Севастополь – це місто російської слави» не відповідає історичній правді.
Під час Кримської війни 1853-1856-х років російське командування наказало затопити кораблі флоту перед Севастополем, щоб перекрити доступ з моря до міста об’єднаним англо-французьким військам. Та план не спрацював. Росія не тільки програла війну, але й своїми руками знищила власний флот на Чорному морі. У 1942, році під час Другої світової війни, Чорноморський флот знову ж програв битву за Севастополь. Коли війська гітлерівської Німеччини були на підступах до міста, радянське командування флоту евакуювалося, кинувши напризволяще 100 тисяч солдат та мешканців міста.
Міф третій: основу Чорноморського флоту завжди складали росіяни.
До правління Петра І, тобто до XVIII століття, у Росії не було не тільки власного флоту, але й виходу до моря. Серед росіян практично не було людей, які зналися на морській справі. Саме тому Чорноморський флот формували із Запорізьких козаків, у яких був чималий досвід воєнних морських походів.
Під час першої оборони Севастополя 70% особового складу Чорноморського флоту складали українці. Більшість росіян навіть не підозрюють, що легендарний адмірал Кримської війни Павло Нахімов теж був українцем. За радянських часів основа Чорноморського флоту формувалася з українців. Під час другої оборони Севастополя кожен третій солдат був нашим співвітчизником. Та подвиг героїчної оборони міста кремлівська пропаганда приписала винятково росіянам.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Путін хоче стати повелителем морів
Лікар-садист ставив жахливі експерименти над в’язнями Освенциму ...
Що насправді означає назва «Україна»?
Як «рука Москви» дісталась до Бандери?
Шеф гестапо уникнув покарання за злочини
Любов, пристрасть і розрахунок: три жінки в ...
Радянських спортсменок змушували вагітніти і робити аборти ...
Путін має щонайменше 5 двійників
Ілля Муромець насправді народився і жив під ...