Проти України воює особиста армія Путіна

Служба безпеки України встановила причетність так званої Приватної військової компанії Вагнера до знищення українського військового літака ІЛ-76 на Донбасі та боїв в районі Дебальцево. Експерти називають вагнерівців особистою армією Путіна, яку він ладен відправити в будь-яку точку світу.

Для ведення гібридної війни Кремлем була створена ціла мережа так званих приватних військових компаній. Формально вони знаходяться поза законом, по факту – куруються російськими спецслужбами та найвищим керівництвом держави. Саме такі формування і роблять можливою гібридну агресію Росії.

Раніше ми писали, що Путін погодився на присутність миротворців, щоб замаскувати російські війська

Найбільш відома та розвинена приватна військова компанія Росії на сьогодні – ПВК Вагнера, яка нараховує близько 5 тисяч осіб. Вагнер – позивний підполковника спецназу головного розвідувального управління РФ Дмитра Уткіна. Формально звільнившись із лав збройних сил РФ, Уткін сформував приватну армію з колишніх російських спецназівців, ГРУшників та десантників. Вперше групу Вагнера Кремль використав під час анексії Криму. Тоді найманці, видаючи себе за представників самооборони Криму та козаків, роззброювали українські військові частини на півострові. Також вагнерівці видавали себе за бійців Правого Сектору, якими російська пропаганда лякала жителів Криму.

З травня 2014 року вагнерівці були перекинуті на Донбас. Службою безпеки України встановлені особи більше, ніж півтора тисяч російських найманців, які брали участь в окупації Сходу України. На Донбасі ПВК Вагнера концентрувалася в основному на території Луганської області. За даними СБУ, вагнерівці брали участь в штурмі Луганського аеропорту, боях при Дебальцево. Та саме ці бойовики знищили із зенитно-ракетного комплексу літак ЗСУ Іл-76 над Луганським аеропортом. Тоді загинуло 49 українських військових.

Також на Донбасі ПВК Вагнера забезпечувала особисту охорону ватажка луганських терористів Ігоря Плотницького та здійснила зачистку непідконтрольних йому польових командирів. Після цього приватна компанія сконцентрувалася на військових діях у Сирії. Тепер вагнерівці періодично потрапляють до полону Ісламської держави.

За даними СБУ, до лав ПВК Вагнера було завербовано до 40 громадян України. Ними планувалися збройні провокації по всій території нашої держави. Група Вагнера має власну тренувальну базу, яка, за дивним збігом обставин, знаходиться в місці дислокації 10-ї окремої бригади спецназу ГРУ Міноборони Росії в селищі Молькіно Краснодарського краю. Вагнерівці не мають проблем із матеріально-технічним забезпеченням, зброєю, технікою та оперативним перекиданням особового складу. Що підтверджує їх прямі зв’язки з державними органами влади Росії. Цікаво, одним зі спонсорів ПВК Вагнера є особистий повар Путіна – Євген Пригожин.

Росія – головний і єдиний замовник послуг ПВК Вагнера. Україна та Сирія – не останні регіони, де Путін може використати своїх найманців.

«Цей проект російських спецслужб дозволяє кремлівським політикам впевнено казати на публіку та міжнародній спільноті фрази «їх там немає» або «ми їх туди не посилали». Ми хочемо ці дані довести до всього світу, щоб люди знали, що таке ПВК Вагнера, що таке приватна армія Путіна, яка може буде використана в будь-якій точці світу», – стверджує голова СБУ Василь Грицак.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Російські диверсанти все частіше проникають в Україну

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ