Повітряна загроза: як діяти, якщо літак захопили терористи

Друзі, пристебніть ремені, ми злітаємо! Прямо зараз ви дізнаєтеся, як легко ваш політ на літаку можуть зіпсувати так звані бортові грабіжники, а бортпровідники й зовсім виженуть вас з борту чи не у повітрі!  

1. Кілька років тому у Туреччині двоє терористів захопили пасажирський авіалайнер. Викрадачі погрожували підірвати літак, махаючи сумкою, у якій начебто і була бомба. Злочинці вимагали змінити курс польоту, втім пілоти заявили, що для цього не вистачить палива, тож треба здійснити посадку на дозаправку. Саме ця зупинка дозволила пасажирам втекти із захопленого лайнера, поки терористи відволіклися на переговори з поліцією. Тепер врятовані люди можуть вважати цей день своїм другим день народженням. Втім, все могло піти за зовсім іншим сценарієм.

Що ж робити, якщо ви раптом опинилися у захопленому терористами літаку?

Головне, тримайте себе в руках, не панікуйте! Це важко, але то заради вашого блага. Не можна дратувати злочинців своєю поведінкою – кричати, плакати, протестувати – сидіть спокійно і в жодному разі не дивіться їм в очі! Якщо терористи відкрили стрілянину, не біжіть, сховайтеся під сидінням або ляжте на підлогу! І головне – тільки-но почнеться операція звільнення літака, потрібно беззаперечно підкорятися наказам групи порятунку.

2. В літаку ви озираєтесь по сторонах і всі попутники здаються вам інтелігентними і порядними людьми? Повірте, навіть в повітрі знайдуться зловмисники, які не упустять можливість поцупити ваші речі.

У так званих бортових крадіїв є кілька трюків. Наприклад, можуть попросити вас помінятися місцями в літаку з надією, що ви забудете забрати свої речі з полиці над старим місцем, а це вже їм дозволить швиденько зробити свою брудну справу. Ще один спосіб, коли шахраї непомітно обчищають ті сумки, які довірливі господарі залишили в іншому кінці салону. Та що там, коли ви вийдете до вбиральні ваш сусід може банально понишпорити по вашим речам.

Тож, друзі, будьте максимально уважними. Придивіться до тих, хто сидить з вами поруч, на їх поведінку. Не залишайте свої речі на верхній полиці, їх краще покласти під переднє крісло, а гроші й зовсім тримати при собі. Міняєтеся місцями з кимось? Не забудьте забрати на нове місце і свої речі. Якщо прямо в літаку ви зрозуміли, що вас обчистити, відразу повідомте про це бортпровідникам. Вони передадуть інформацію про інцидент в аеропорт. І ваш літак зустрічатиме поліція прямо на злітно-посадочній смузі. Аби злодій не зміг втекти.

Більше дивіться у відео                          

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ