З кожним днем банки в нашій країні лопаються, як мильні бульбашки. Що робити вкладникам, які тримали гроші на депозиті і не зуміли вчасно їх забрати, розповідає заступник-директора "Фонду гарантування вкладів" Андрій Оленчик.
"На вкладників до двохсот тисяч гривень і вкладників вище зазначеної суми чекає багато добрих новин", – запевнив заступник-директора "Фонду гарантування вкладів" Андрій Оленчик.
Перша новина для вкладників до двохсот тисяч, за словами експерта, полягає у тому, що за новим законопроектом про удосконалення системи гарантування вкладів, з 1 січня наступного року скорочується термін початку виплат.
"Другий момент: з 1 липня 2016 року кардинально міняється алгоритм виплат. Зникне таке поняття, як "банки-агенти", – запевняє експерт.
За словами гостя, з 1 січня 2017 року гарантії фонду мають бути поширені на рахунки фізичних осіб підприємців, на даний момент ці рахунки не гарантуються.
Якщо говорити про вкладників, суми яких перевищують двісті тисяч гривень, то перша добра новина – це з 1 січня 2016 року значно скорочується термін тимчасової адміністрації і продовжується термін ліквідації банків.
"По-друге, передбачено, що реалізація активів банку має здійснюватися виключно на відкритих торгах", – розповідає Андрій Оленчик.
І третя добра новина для вкладників більше двохсот тисяч – це простіший порядок притягнення колишніх власників банків до майнової відповідальності.
Злочинці викрадають із банків гроші українців
Експерти розповіли, чому гроші варто зберігати в ...
Олімпійські ігри стали заручниками великої політики
Російські хакери ламали поштові скриньки українських політиків ...
Банкіри-аферисти вішають на українців «липові» кредити
Фонд гарантування вкладів передав борги українців колекторам ...
Випуск 492 – 20.06.2017
Випуск 491 – 16.06.2017