План «Шатун»: хто і навіщо прагне занурити Україну в хаос

В Україні почалася активна фаза плану «Шатун», про який стало відомо кілька тижнів тому.  Перший етап – занурення в хаос Київ, але це тільки початок. Що чекає на Україну і чого хоче домогтися Кремль, дізнавалися журналісти «Ранку у Великому Місті».

За декілька днів до річниці Революції Гідності в столиці запахло антимайданом. Опозиційні партії з числа колишніх регіоналів, а також політична сила Юлії Тимошенко «Батьківщина» влаштували в урядовому кварталі Києва безстрокові, за їхніми словами, протести. Вимагають повернення грошей вкладникам збанкрутілих банків, відставки глави нацбанку Гонтаревої, зниження тарифів і підвищення зарплат.

У натовпі журналісти з легкістю вираховували заробітчан, що готові стояти під будь-якими гаслами за кілька сотень гривень – пенсіонерів, студентів і молодиків спортивної статури.  Класичні «тітушки» стояли по периметру – щоби не дати людям передчасно розійтися. Бо якби розійшлися, тоді акції зовсім не виглядали б безстроковими. Власне, були там і справді ошукані вкладники – проте наївні люди вочевидь не усвідомлювали, що їх використовують.

«Те, що мітинг проплачений – це однозначно, і було зрозуміло по фотографіях. Блогери це розміщували у соцмережах, у соцмережах були групи, де збирали ось таких проплачених фейкових активістів»,  – говорить політичний експерт Давидюк.

Напередодні акцій СБУ виступила із заявою, що мітинги в центрі столиці сплановані та погоджені в Кремлі у межах плану «Шатун». Це план з дестабілізації України зсередини, який знайшли у викритій хакерами переписці радника Володимира Путіна – Владислава Суркова. За цим планом, акції мають перерости в блокування адміністративних будівель, далі протестний рух перекинеться на регіони, а на фронті відбуватиметься масштабна ескалація. Є різні думки щодо справжності цих листів, але так чи інакше це не спростовує факту, що Кремлю ці акції – вигідні.

Перші результати «Шатуна» вже є: похитнувся курс нацвалюти. Тепер в обмінниках за долар просять 27 гривень. В Нацбанку це пов’язують з політичною нестабільністю. Глава відомства Валерія  Гонтарева  нагадала Тимошенко її гріхи на посаді прем’єра, а також заявила – в разі виконання вимог країна порине в економічну кризу.

Експерти переконані, що Путін обрав дуже сприятливий час для дестабілізації – в Україні якраз працює делегація Міжнародного валютного фонду, а невдовзі 24 листопада відбудеться саміт Україна – ЄС, де крім всього іншого говоритимуть і про безвізовий режим. Мета Кремля – дискредитувати українську сторону та змусити офіційний Київ грати під московську дудку на Донбасі.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ