Обов’язковий техогляд автомобілів знову повернуть?

Життя водіїв стане складнішим. Чиновники планують повернути обов’язковий техогляд приватних авто. Зараз його проходять пасажирські, службові та вантажні автомобілі. Нагадаємо, для легкових авто його скасували ще за президентства Януковича у 2011 році. У минулому часто перевірки проводилися фіктивно, а «брудні» гроші осідали у кишенях нечесних ДАІшників.

СТО працівник автомобіль

У Міністерстві інфраструктури підготували відповідний законопроект та винесли його на обговорення громадськості. Повернути техогляд планують тому, що Україна зобов’язалася це зробити в рамках угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Також у міністерстві вважають, що виявлення несправних авто зменшить  кількість ДТП на дорозі. Але, за статистикою, менше ніж половина аварій на дорогах трапляється саме через технічний стан авто. Серед основних причин переважають порушення правил дорожнього руху, зокрема керування у нетверезому стані.

Згідно із законопроектом, техогляд проводитимуть спеціально підготовані експерти на сертифікованих СТО. Проте, хто їх готуватиме та контролюватиме?

На думку генерального директора Всеукраїської асоціації автомобільних імпортерів Олега Назаренка, у законопроекті закладені корупційні ризики. Він вважає, що сертифікацією СТО повинні зайнятися громадські організації, а не Міністерство інфраструктури, а існуючих працівників не потрібно спеціально вчити. За задумом, працівники СТО перевірятимуть системи гальмівного і рульового керування, шини і колеса, зовнішні світлові прилади, скло та інші прилади, що забезпечують безпеку дорожнього руху. Проте деякі з них, які прописані в законопроекті, зовсім не впливають на безпеку руху, зауважує Назаренко. Наприклад, справність кондиціонера чи тахографа або наявність іржі на кузові.

Якщо закон ухвалять, водіям легкових автівок необхідно буде проводити перевірки кожні два роки. А також при кожній реєстрації, перереєстрації або переобладнанні транспортного засобу та навіть при кожному виїзді авто за кордон, незважаючи на дату останньої перевірки. За результатами огляду, спеціалісти СТО видаватимуть талон про придатність транспортного засобу до експлуатації. Його наявність у водія буде обов’язковою під час керування. У разі його відсутності на водія накладатимуть штраф – 1700 гривень. При повторному порушенні водія можуть позбавити водійських прав на строк до шести місяців.

Як стверджують у Міністерстві інфраструктури України, після публічних обговорень у законопроект внесуть зміни. Нові правила для водіїв можуть почати діяти вже з 1 січня 2022 року.

Дивіться також: Експерт розповів, чи стануть автівки доступнішими

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ