З часів Радянського Союзу вітамін С вважається панацеєю від усіх бід. Та сьогодні інформацію про користь аскорбінки можна назвати застарілою. Вчені стверджують, що вітамін С не захищає від застуди.
За результатами досліджень, в яких брали участь понад 10 тисяч осіб, з’ясувалося, що навіть ті, хто вживав величезні дози аскорбінової кислоти, хворіли застудою так само часто, як і ті, хто цього не робив. Вітамін С не скорочував тривалість застуди і не полегшував її перебіг. Організму він не шкодить, але щоб побороти хворобу, треба приймати вітаміни в комплексі. Під час застуди наш організм ослаблюється, тому потребує більшої кількості корисних речовин. Так, вітамін С дійсно допомагає підвищити імунітет, але не настільки, аби протистояти вірусним хворобам.
Стендап: Ще один міф, яким так вміло користуються маркетологи: живити волосся мікроелементами можна не лише з середини, а й зовні. Саме тому виробники щедро розмальовують пляшки з шампунем вітамінними символами і обіцяють вражаючий результат… Я вас розчарую. Все це цілковита нісенітниця!
Ще один міф, який так полюбляють повторювати бабусі: їж побільше овочів та фруктів восени, щоб запастися вітамінами на всю зиму. Насправді, це повна нісенітниця!
Якщо жиророзчинними вітамінами на деякий час запастися можна, то водорозчинні дуже швидко вимиваються з організму. Наприклад, якщо ви хочете наситити організм вітаміном С, то як би багато лимону чи аскорбінової кислоти ви не з’їли, через кілька годин його концентрація знову прийде в норму. Тож якщо ви восени добряче налягали на овочі та фрукти, і думаєте, що тепер вже можна без них обійтись – не тіште себе марними сподіваннями. Кожного дня організму потрібна нова доза вітамінів та мікроелементів.