Науковці придумали спеціальні пристрої для самозахисту від нападників

Світ стає дедалі небезпечнішим: крадіжки, розбійні напади, теракти. Не усі володіють техніками бойових мистецтв та навичками виживання. Але ж що робити, аби вберегтися від насилля? Які технологічні новинки розробили науковці для безпеки та самозахисту?

safer сигнальна підвіска фото

Розумна прикраса

Наприклад, індійська компанія вже розробила спеціальний сигнальний пристрій, замаскований у наручний годинник або ж підвіску на шию. Така технічна новинка має кілька функцій. У прикрасу вбудований спеціальний мікрочіп, який при активації стає міні-диктофоном. А в екстрених випадках, варто лише натиснути маленьку кнопку – і пристрій автоматично передаватиме сигнал з точними даними про розташування жертви. У перспективі такі пристрої могли б пов’язати з мережею правоохоронних органів, аби ті могли надати оперативну допомогу. Головна перевага такої розумної технології – вона може працювати навіть в місцях без мобільного зв’язку. Розробники планують, що пристрій коштуватиме не більше ніж 40 доларів.

Кишенькова сигналізація

Уже існують так звані «кишенькові сигналізації». У випадку нападу грабіжника достатньо просто різко смикнути гнучкий браслет, на якому й закріплена гучна «кричалка». І одразу зареве близько 130 децибел, що практично дорівнює звуку сирени. Такий пронизливий шум просто приголомшить нападника, і якщо він сам не втече, то, скориставшись моментом, ви самі зможете втекти від нападника.

Міні-шокер

Більш ефективні технічні новинки, одночасно й більш жорстокі – міні-шокери. Дуже часто в бойовиках ми бачимо всілякі супергодинники, персні чи запонки секретних агентів, які одним ударом нейтралізують ворогів. Звичайні люди також можуть стати суперагентами завдяки кільцю-шокеру. Цей пристрій цілком зможе захистити свого носія. І коштує в межах 25 доларів. Такі ж міні-шокери можна замаскувати під брелок для ключів. За словами розробників, напруга у мініатюрному пристрої дорівнює  майже 2 мільйонам вольт. Звичайний дотик до нападника обернеться достатнім розрядом струму, який забезпечить вам щонайменше 5-10 хвилин для втечі.

Підставка-лабораторія

Ще одна дуже винахідлива розробка – для безпеки здебільшого жінок. За кордоном існує проблема так званих зґвалтувань на побаченнях. Часто це трапляється через те, що жертві в напій підмішують наркотик. Американська компанія придумала спеціальні підставки для напоїв, які визначають, чи є у келиху заборонені речовини. Таку зручну міні-розробку можна запросто кинути у сумочку, а у випадку підозри непомітно використовувати.

Більше дивіться у відео

Дивіться також:  Учені винайшли тканину, яку не потрібно прати

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ