Найкращий друг України бореться із важкою хворобою

У цілому світі, мабуть, не знайти більш відданого друга України, ніж сенатор Джон Маккейн. Майже 4 роки він закликає надати врешті-решт українським солдатам летальну зброю, а Путіна називає не інакше, як основною світовою загрозою – більш небезпечною, ніж терористичне угруповання «Ісламська держава».

Зараз республіканцю – 81 рік. Кожен його день – це боротьба з одного боку зі світовим злом, з іншого – зі страшною хворобою. Рівно півстоліття тому у Північному В’єтнамі льотчик військово-морських сил США Джон Маккейн потрапив у полон і провів у ньому 1967 днів. Його бомбардувальник збили ракетою і він катапультувався.

Герой В’єтнамської війни Джон Маккейн – нині один із найвпливовіших політиків Америки. Він очолює Комітет Сенату США зі збройних сил. Республіканець Маккейн часто критикує політику президента від республіканської партії Дональда Трампа. Це відверто дратує ексцентричного Трампа і якось він сказав, що Маккейн – ніякий не герой війни, адже герої, мовляв, у полон не потрапляють. У відповідь сенатор згадав, як Трамп у 60-х взагалі «відкосив» від служби в армії.

Раніше ми писали, що Перша дружина Маккейна зламала його президентську кар’єру

Через кілька місяців полону Маккейну навіть пропонували звільнення – аби таким чином продемонструвати «великодушність» комуністичного режиму. Але Маккейн відмовився: сказав, або випускаєте всіх полонених американців, або я нікуди не йду. За 5 з половиною років полону Маккейн пережив тортури та чи не щоденні побиття в’єтнамських вертухаїв. Після звільнення та повернення до Сполучених Штатів Джон прагнув продовжити службу та досягти високого звання адмірала флоту, як батько і дід. Однак підірване у в’єтнамських застінках здоров’я змусило Маккейна служити батьківщині в інший спосіб і він пішов у політику. Спочатку його обрали конгресменом від штату Аризона. З 80-х і до сьогодні – Маккейн незмінний сенатор від того ж штату.

Джон Маккейн двічі балотувався у президенти і обидва рази програвав. Переможцем внутрішньопартійних перегонів Республіканської партії у 2000 році став майбутній президент Джордж Буш-молодший. У 2008 році Маккейн програв Бараку Обамі, якого обрали на другий термін. 

Так, він не став президентом, але з його подачі Конгрес викрутив руки Дональду Трампу так, аби той не зміг одноосібно зняти санкції з Росії. Саме Маккейн ініціював жорсткий санаційний закон проти Ірану, КНДР та Росії, який абсолютною більшістю ухвалили обидві палати американського парламенту. Тож пік політичної кар’єри Джона Маккейна відбувається прямо зараз. 

Росія його ненавидить. Радянського зенітника, який підбив літак Маккейна, пропагандистська машина Кремля героїзувала. Самого ж Маккейна в Росії називають не інакше як «американський м’ясник». Скажена і агресивна Москва біситься через безкомпромісну правду про свої дії у світі. Бо коли йдеться про путінську Росію – Маккейн не добирає дипломатично-етичну лексику, а говорить, як є насправді, кожного разу на всіх міжнародних майданчиках.

Джона Маккейна вважають одним із найкращих друзів України у світі. Маккейн закликав Обаму надати більше підтримки для України і критикував його, коли той цього не зробив. Маккейн критикував Меркель за її кволу позицію щодо Путіна, коли російські танки та війська захоплювали українські території. З 2014 року і до сьогоднішнього дня республіканець постійно закликає дати українським солдатам летальну зброю та посилювати тиск на Росію. Джону Маккейну 81 рік. Влітку цього року у нього діагностували рак головного мозку. Та вже за кілька днів після операції Маккейн прийшов на роботу в Сенат, щоб не пропустити важливе голосування. Він продовжує щоденну боротьбу – і з хворобою, і зі світовим злом, аби зробити цей світ безпечнішим.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: У «New York Times» написали, що США не повинні давати Україні зброю

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ